Вторник, 16.04.2024, 21:24
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Анонси, події

ДЕРЖАВНА АТЕСТАЦІЯ ЧУГУЇВСЬКОГО ЦТК

Презентація директора ЦТК

1.СЛАЙД.  ПРИВІТАННЯ

Добрий день члени атестаційної комісії, колеги, батьки вихованців, друзі.

2. СЛАЙД. ЦТК

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області – профільний позашкільний навчальний заклад, який надає дітям додаткову освіту за інтересами засобами туризму і краєзнавства, забезпечує їх потреби в творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля.

3. СЛАЙД. ЦТК

Центр туризму та краєзнавства засновано  в серпні 1995 року відповідно до рішення виконавчого комітету Чугуївської міської ради.

4. СЛАЙД.

 Директором Чугуївського центру туризму та краєзнавства працюю з дня його заснування. Інформація на слайді.

5. СЛАЙД. МЕРЕЖА

У 2015-2016 навчальному році в Чугуївському центрі  туризму  та  краєзнавства працює 30 гуртків  туристсько-краєзнавчого, художньо-естетичного, дослідно-експериментального напрямів, в яких навчається 500 вихованців.

Понад 50 відсотків дітей займаються в гуртках основного рівня,  щодо профілю навчання - 20 гуртків це гуртки туристсько-краєзнавчого напряму, серед яких переважають туристські. В цьому році вперше відкрито гурток дослідницько-експериментального напряму.

6.СЛАЙД. ОХОПЛЕННЯ ГУРТКАМИ

З метою задоволення потреб учнівської молоді в додатковій освіті, на базі навчальних закладів створена мережа гуртків туристсько-краєзнавчого напряму, завдяки цьому в учнівської молоді міста є можливість навчатися, фізично загартовуватися й змістовно проводити позаурочний час.

Гуртками центру туризму охоплено всі  навчальні  заклади міста  та ДНЗ №12. Вже другий рік на базі Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей працює гурток  «Народної творчості».

7.СЛАЙД. КОЛЕКТИВ ЦТК

В Чугуївському ЦТК працює творчий колектив педагогів ентузіастів.

У 2015/2016 навчальному році навчально-виховний процес забезпечують 16 чоловік, у т.ч. за сумісництвом працюють 5 керівників гуртків.

З них: - 13 чол. мають вищу освіту, 2 чол. - неповну вищу, 1 чол. – середню (студент  ІІІ-го курсу);

Запорукою успішної діяльності Чугуївського ЦТК є наявність компетентних і високопрофесійних педагогічних кадрів:

- 2 педагоги  мають  звання «Відмінник освіти України», - 4 педагоги - звання «Керівник гуртків-методист»;

Щодо кваліфікації зі спортивного туризму,  в закладі працює:

- 1 кандидат в майстри спорту, 3 керівники гуртків мають 1-й розряд, 2 чол. – 2-й розряд, і 10 педагогів мають звання  інструктора  шкільного туризму.

В закладі працюють 2 судді 1-ї категорії зі спортивного туризму, що дає можливість бути залученими до суддівства Всеукраїнських змагань зі спортивного туризму у складі Головної суддівської колегії.

8. СЛАЙД. ОСНОВНІ НАПРЯМАМИ ДІЯЛЬНОСТІ ЦТК

Основними напрямами діяльності центру туризму та краєзнавства  є здійснення  навчально-виховної, інформаційно-методичної та  організаційно-масової  роботи.

Вся робота закладу спрямована на створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців, виявлення і підтримки талановитих і обдарованих  дітей, змістовного дозвілля учнівської молоді.

9. СЛАЙД. БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА

З метою створення системи безперервної позашкільної освіти з туристсько - краєзнавчої  діяльності вже багато років, на базі дошкільних закладів, працюють гуртки «Юні туристи-краєзнавці».

В гуртках дошкільники крок за кроком здобувають знання про свій родовід, вулицю, місто, країну, знайомляться з природою рідного краю, його рослинністю, тваринним світом, тощо. В цьому навчальному році такий гурток працює в ДНЗ № 12.

10. СЛАЙД. КРАЄЗНАВЧІ ГУРТКИ

В центрі туризму та краєзнавства працюють гуртки краєзнавчого профілю. Це гуртки, які працюють вже декілька років «Історичне краєзнавство», «Геологічне краєзнавство», «Юні туристи-краєзнавці». В цьому році вперше відкрито гурток «Юні етнографи», який працює за авторською програмою Логачової Н.В., методиста Чугуївського ЦТК.

11. СЛАЙД. КРАЄЗНАВЧІ ГУРТКИ

  В краєзнавчих гуртках вихованці поступово і послідовно знайомляться з історією заснування Чугуєва, з життям та діяльністю видатних особистостей, які мешкали в нашому місті, з природою рідного краю, його рослинністю, тваринним світом,  більш досконало вивчають історію, географію, геологію, культуру рідного краю, його традиції, знайомляться з археологічною спадщиною, пам’ятниками архітектури Чугуївщини, займаються відродженням народних ремесел Слобожанщини.  Під час екскурсій вулицями міста, знайомляться  з  архітектурою  Чугуєва,  мандрують  залами  музеїв.

12.СЛАЙД. КРАЄЗНАВЧІ ЕКСПЕДИЦІЇ

Центр туризму та краєзнавства вже традиційно є організатором звітних міських краєзнавчих конференцій  щодо підведення підсумків участі навчальних закладів  міста  у  Всеукраїнських  експедиціях  і  акціях.  Про підсумки  своєї пошукової, дослідницької роботи юні краєзнавці звітують на конференціях  «Люби і знай свій рідний край», «Моя Батьківщина – Україна».

 З кожним роком кількість бажаючих розповісти про свої знахідки збільшується, тому вже декілька років виникає необхідність в проведенні краєзнавчих конференцій окремо для учнів 2-5  та  6-10 класів.

13. СЛАЙД. КРАЄЗНАВЧІ ЗЛЬОТИ

З метою поглиблення практичних знань учнів з основ історії, географії, геології, української літератури, екології, біології, набуття навичок польових досліджень та спостережень на місцевості  щорічно в травні для учнів навчальних закладів  міста, Чугуївським ЦТК проводяться  зльоти юних краєзнавців м.Чугуєва.

14. СЛАЙД. КРАЄЗНАВЧІ ЕКСПЕДИЦІЇ

Велику пошукову та дослідницьку роботу здійснюють гуртківці в рамках Руху за збереження і примноження звичаїв, традицій і обрядів українського народу «Моя земля – земля моїх батьків».  В рамках  Руху  проводяться різноманітні операції, акції, в яких  беруть участь вихованці і, як правило, завжди стають переможцями або призерами обласного етапу.

15. СЛАЙД. КРАЄЗНАВЧІ ЕКСПЕДИЦІЇ

Так протягом останніх трьох років всі роботи гуртків Чугуївського ЦТК, які брали участь в обласному етапі краєзнавчих експедицій, акцій ставали переможцями і були запрошені  на обласні урочистості щодо  підведення підсумків. Це свідчить про високий рівень пошукових робіт гуртківців.

16. СЛАЙД. МАН

Робота з обдарованими дітьми – один із напрямів діяльності центру туризму та краєзнавства. ЦТК є базовим закладом для проведення  науково-дослідницької роботи у наукових відділеннях «Історії», «Науки про Землю», «Філософії та суспільствознавства» МАН України.

Щорічно вихованці ЦТК беруть участь і стають переможцями в секціях «Історичне краєзнавство» (Кураш Вікторія (ІІ, ІІІ), Каплієнко Денис (ІІІ,), «Етнологія» (Ганієва Марія-ІІ; Сокрут Ольга,- ІІІ, ІІ місця), а 2 останні роки до скриньки перемог додались ще й роботи в секції «Археологія» (Каплієнко Денис, Карбазін Микита).

В минулому  навчальному році  чотири  вихованці  центру туризму взяли участь в міському етапі конкурсу-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України, де три з них стали переможцями і були направлені до участі в обласному етапі і всі три роботи посіли призові місця в своїх секціях:

  • Карбазін Микита   посів  ІІ-е місце  в  секції «Археологія»;
  • Кураш Вікторія посіла ІІІ-є місце в секції «Історичне краєзнавство».

17. СЛАЙД. МАН

Наукове відділення «Науки про Землю».

Щорічно вихованці ЦТК беруть участь і стають переможцями в секціях «Географія та ландшафтознавство» (Шоміна Анастасія),  «Кліматологія і метеорологія» (Гречко Анна),  «Геологія, геохімія і мінералогія» (Бугаєнко Олександр).

В 2015 році Бугаєнко Олександр посів ІІ-е місце в обласному етапі у секції «Геологія, геохімія і мінералогія».

Тож  про якість науково дослідницьких робіт говорить те, що протягом останніх років всі роботи представлені на участь в обласному конкурсі-захисті  науково-дослідницьких робіт МАН України посіли  призові місця.

18. СЛАЙД. ПЕРЕМОЖЦІ ІІІ-го ЕТАПУ МАН

                За роки існування центру туризму три вихованці брали участь у  ІІІ-му Всеукраїнському етапі  конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України:

- Сипавін Валентин - посів І місце  в секції «Географічне краєзнавство»;

- Білецький Роман – посів І місце в секції «Історичне краєзнавство»;

- Грєчко Анна – посіла ІІ місце в секції «Кліматологія і метеорологія»            .

19. СЛАЙД. ГУРТКИ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО НАПРЯМУ

В центрі туризму та краєзнавства працюють гуртки художньо-естетичного напряму. Це гуртки «Народної творчості», які працюють  декілька років. Вже другий рік працює гурток «Петриківський розпис». У цьому навчальному році вперше відкрито гурток «Мистецтво нашого народу».

 

20. СЛАЙД. ГУРТКИ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО НАПРЯМУ

   В гуртках художньо-естетичного напряму вихованці навчаються технікам  вишивки, в’язання гачком  і спицями, плетіння бісером, оволодівають основами народних ремесел, знайомляться з досвідом народних умільців Чугуївщини, вивчають звичаї, традиції, секрети народної майстерності, беруть участь в міських  та обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва. Проводяться тематичні виставки робіт вихованців в бібліотеках.

Завдяки співпраці з КЦ «Імідж» започатковано проведення виставок робіт декоративно прикладного мистецтва «Улыбнись, мама, я люблю тебя» та  до Дня Святого Миколая.

Вихованці гуртків цих гуртків неодноразово ставали лауреатами міських і обласних виставок.

21. СЛАЙД. ГУРТКИ ТУРИСТСЬКО-СПОРТИВНОГО НАПРЯМУ

В центрі туризму працюють гуртки туристського профілю, займаючись у яких вихованці  оволодівають майстерністю з техніки пішохідного, велосипедного туризму, спортивного орієнтування,  скелелазіння.

22. СЛАЙД.  ПІШОХІДНИЙ  ТУРИЗМ

Одним з найбільш поширених туристських гуртків є гуртки пішохідного туризму – у цьому році їх відкрито 7. Практично в усіх навчальних закладах є такі гуртки і тому це дає можливість підготувати команди шкіл та проводити серед них змагання. Протягом року змагання  з пішохідного туризму проводяться на різних дистанціях в приміщенні та на місцевості. Це особисто-командні, змагання зв’язок, командні змагання на місцевості, окремо проводяться змагання серед молодших школярів.

Наші гуртківці є постійними призерами та переможцями обласних змагань з пішохідного туризму, як і цього року, також. Наша команда в цьому році брала участь в цілому ряді обласних змагань з пішохідного туризму:

  • Обласні командні змагання з пішохідного туризму на місцевості у виді «Крос-похід», де старша команда посіла І місце, середнягрупа - ІІІ місце.
  • Обласні командні змагання з гірського туризму у виді «Рятувальні роботи» серед учнівської молоді, командавихованців посіла ІІ-е місце.
  • Обласні командні змагання з пішохідного туризму в приміщенні у виді «Смуга перешкод» серед школярів Харківщини, де старша і середнягрупипосілиІІ-і місця.
  • Обласний туристський зліт учнівської молоді Харківщини. У змаганнях з пішохідного туризму старша вікова група посіла ІІ-е загальнокомандне місце.

23 СЛАЙД    СКЕЛЕЛАЗІННЯ

Три роки назад в спортивній залі ЗОШ №1 було побудовано один з перших в загальноосвітніх закладах області скелелазний стенд для тренувань та занять гуртківців. Це відразу дало свої результати і ми вже через рік мали своїх чемпіонів області зі скелелазіння, через два – призерів Чемпіонату України, а в цьому році наші вихованці стали Чемпіонами України з альпінізму серед юніорів.

Наші юні скелелази беруть участь в багатьох змаганнях, де виборюють грамоти та медалі, - це:

  • Обласні особисті змагання зі скелелазіння серед учнівської молоді у виді «Швидкість», де І-і місця у своїх вікових групах посіли Мерзляков М., Чугунова А., Голуб В., Сейрик К., ІІ-е місце - Федоренко О., ІІІ-є місце – Мальцев Л., Ананьєв В., Трєсков С., Орел В.
  • Чемпіонат Харкова зі скелелазіння. На дистанції «Швидкість» І –е місце посіла СейрикК., ІІ-е місце-Чугунова А., Федоренко О., ІІІ-є місце Орел В. На дистанції «Складність» ІІ-е місце посіла Сейрик К., ІІІ-є місце-Чугунова А., Мальцев Л.
  • Чемпіонат Харківської області зі скелелазіння серед юніорів, де Чугунова А. і Сейрик К. посіли І-і місця.

24 СЛАЙД   ОРІЄНТУВАННЯ

Один з цікавих видів спорту, яким з захопленням займаються діти в туристських гуртках є спортивне орієнтування. Ми маємо декілька спортивних карт навколо міста та в районі ЗОШ №1-2, Клугино-Башкирівської школи, що дає можливість проводити практичні заняття та змагання не витрачаючи багато часу для виходу на карту.

 Наші вихованці постійно посідають особисті та командні призові місця на обласних змаганнях,  в цьому році також наша команда виборола загальнокомандне ІІ-е місце в естафетах та ІІ-е на коротких дистанціях серед районів і міст Харківщини.

25 СЛАЙД  ВЕЛОТУРИЗМ

З кожним роком зростає популярність велотуризму: у багатьох дітей з’явилися нові велосипеди, також два роки назад, за кошти бюджету, для проведення гурткових занять, змагань та велопоходів міською владою для центру було придбано 5 велосипедів, на яких уже проведено не одні змагання та багато походів по рідному краю. Вихованці ЦТК  неодноразово брали участь в обласних змаганнях з вело туризму та ставали призерами і переможцями на дистанціях «Фігурне керування велосипедом» та «Велотріалу».

26. СЛАЙД  ВСЕУКРАЇНСЬКІ  ЗМАГАННЯ

Вихованці гуртка вищого рівня Чугуївського центру туризму та краєзнавства  вже багато років беруть участь у Всеукраїнських заходах з туризму, де показують достойні  результати.

Кожного року наші вихованці входять до складу обласної збірної команди Харківської області з пішохідного туризму, і вже два роки поспіль стають призерами Чемпіонату України серед юніорів (ІІ-е та ІІІ-є місце) на дистанції «Крос-похід». В цьому році 4 наші вихованці виконали І-ий дорослий спортивний розряд зі спортивного туризму.

 У 2015 році у відкритих  змаганнях  Полтавської області з пішохідного туризму  Сейрик Катерина  і Чугунова Анастасія у виді «Зв’язки»  посіли І-е місце.

  • У відкритому Кубку України та Чемпіонату Харківщини з альпінізму (вид – техніка альпінізму, зв’язки) присвячених пам’яті видатного українського альпініста І.Свергуна,Сейрик Катерина і Чугунова Анастасія посіли І-е місце.

27 СЛАЙД   ПОХОДИ

   Туристські походи, краєзнавчі експедиції, екскурсії є важливим засобом формування світогляду школярів, який розширює кругозір, дає можливість краще пізнати історію та географію рідного краю, пробуджує любов до природи, до своєї Батьківщини.

Центром туризму постійно проводяться одноденні та багатоденні пішохідні походи, під час яких вихованці гуртків «Юні туристи-краєзнавці», «Пішохідний туризм»  знайомляться з краєвидами околиць міста Чугуєва та Чугуївського району.

28 СЛАЙД  ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

В рамках здорового способу життя Центром туризму проводиться цілий ряд туристських відкритих змагань не тільки для школярів, а і для молоді та дорослих жителів міста та області: - це і відкриті особисті змагання зі спортивного орієнтування «Бабине літо», командні змагання «Кубок Чугуєва з пішохідного туризму в закритому приміщенні», «Відкрита особиста Першість Чугуєва з пішохідного туризму». Високий рівень цих змагань приваблює туристів-спортсменів з усієї області.

                                             КЛІП

29 СЛАЙД    ДОПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА

Займаючись в гуртках центру туризму, наші вихованці отримують достатньо умінь та навичок, щоб потім улюблене заняття стало професією на все життя. Так 7 наших випускників навчались і деякі  навчаються зараз в ХАФК на факультеті «Туризм та спортивне орієнтування», в НУНС – 3 чол.(Чучелін Артем, Булайтіс Андрій, Онацька Анастасія), ХДПА (ф-т «Фізичного виховання») – Чегліков Руслан, ХНУ (Сипавін Валентин, Воробйова Ганна, Шоміна Анастасія геолого-геогр.ф-т, Білецький Роман, Каплієнко Денис – істфак), ХПІ, ХАІ.

30 СЛАЙД   ВЗАЄМОДІЯ

В тісному контакті центр туризму працює з загальноосвітніми, дошкільними закладами міста, позашкільними закладами міста та області, відділами  виконавчого комітету Чугуївської міської ради, відділами КЗ «Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна», КЦ «Імідж», дитячою бібліотекою, Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів»  та  методичними  об’єднаннями  вчителів  географії та  фізичного виховання.

ВИСНОВОК          

 Головними завданнями центру туризму та краєзнавства є реалізація державної політики в галузі освіти засобами туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій, створення умов для задоволення потреб учнів в організації їх оздоровлення, змістовного дозвілля і відпочинку, надання методичної і практичної допомоги навчальним закладам з питань упровадження форм і методів туристсько-краєзнавчої роботи з учнями.   

Категория: Анонси, події | Добавил: ЦTK (01.10.2015)
Просмотров: 420 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг