Пятница, 26.04.2024, 12:29
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Анонси, події

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЧУГУЇВСЬКОГО ЦТК

                                          З В І Т

          директора Чугуївського центру туризму та краєзнавства

                              Чугуївської міської ради 

           про  підсумки  роботи  за  2014/2015  навчальний рік

    Протягом 2014/2015 навчального року педагогічний колектив Чугуївського центру туризму та краєзнавства, керуючись в своїй  роботі  Законами України «Про освіту» (зі змінами), «Про позашкільну освіту», «Про туризм», «Положенням про позашкільний навчальний заклад», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.01 № 433 (зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.10 № 769),  Статутом Чугуївського центру туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області (далі центр туризму та краєзнавства) та іншими нормативними документами, спрямував свою діяльність на вирішення теми  «Зростання професійного рівня педагогічних працівників у сучасному освітньому просторі».

Центр туризму та краєзнавства – профільний позашкільний навчально-виховний заклад, який спрямовує свої зусилля на забезпечення потреб учнівської молоді в творчій самореалізації засобами туризму та  краєзнавства.

   Головними завданнями центру туризму та краєзнавства є реалізація державної політики в галузі освіти засобами туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій, створення умов для задоволення потреб учнів в організації їх оздоровлення, змістовного дозвілля і відпочинку, надання методичної і практичної допомоги навчальним закладам з питань упровадження форм і методів туристсько-краєзнавчої роботи з учнями.

       Основними напрямами діяльності ЦТК є здійснення  навчально-виховної, інформаційно-методичної та  організаційно-масової  роботи.

На  1 жовтня 2014  року Чугуївський центр туризму та краєзнавства  було  укомплектовано педагогічними  працівниками в межах фінансування, з них: директор, 2 методисти,  керівники гуртків, технічний персонал (4 чол.).

Протягом 2014/2015 навчального року в Чугуївському ЦТК працював творчий колектив педагогів ентузіастів у складі 18 чоловік, у т.ч. за сумісництвом - 6  чоловік.

З них: - 15 чол. мали вищу освіту, 1чол. - неповну вищу, 2 чол. – середню (студенти );

- 9 чоловік мали педагогічну освіту;

- 4 педагоги - звання «Керівник гуртків-методист»;

-  2 педагоги  -  звання «Відмінник освіти України». 

Дивлячись на розряди педагогічних працівників, які працювали в минулому навчальному році з вихованцями, то можна зробити висновок, що основні педагогічні працівники мали 10-й, 9-й розряди, окрім 2-х студентів, які мали - 7 розряд, а 8-й розряди - керівники гуртків, які працювали за сумісництвом.

Окрім тарифікаційних розрядів  керівники гуртків спортивного туризму мали туристську кваліфікацію, а саме:

-   кандидат в майстри спорту                             -  1 чол.;

-   1-й розряд                                                         -  3 чол.;

-   2-й розряд                                                         -  2 чол.;

-   інструктор шкільного туризму                       -  10 чол.;

-   суддя  1-ї категорії зі спортивного туризму  -  2 чол.

З  жовтня  2014  року  в Чугуївському центрі  туризму  та  краєзнавства  працювало  30  гуртків  туристсько-краєзнавчого та художньо-естетичного напрямів в яких займалося 550 вихованців (туристсько-краєзнавчий - 380, художньо-естетичний - 170) . 

     За віком наявні гуртки розподілялися таким чином:  дошкільнята  -  2 групи,  молодші школярі  - 8 груп,  школярі середнього віку –  14 груп,  старші школярі  -  6 групи.

Порівнюючи віковий склад вихованців з минулим навчальним роком можна сказати, що кількість школярів середнього віку майже не змінилася, проте зменшилася кількість груп школярів молодшого віку (було 12 груп) але відбулось збільшення  вихованців старшого віку (було 4 груп) та вихованців дошкільного віку (було 1 група).    

З метою задоволення потреб учнівської молоді у додатковій освіті,  на базі всіх навчальних закладів міста створена мережа гуртків туристсько-краєзнавчого напряму, які в основному проводяться на базі навчальних закладів  міста, з якими укладено угоди на проведення занять в спортивних залах, решта - в приміщенні,  завдяки цьому в учнівської молоді міста є можливість навчатися, фізично загартовуватися й змістовно проводити позаурочний час.

Гуртками центру туризму охоплено всі  навчальні  заклади міста. Гурток  «Народної творчості» працював  на базі Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

У 2014/2015 в центрі туризму було відкрито гуртки «Археологічне краєзнавство», «Петриківський розпис».

     У порівнянні з минулим навчальним роком,  кількість гуртків «Спортивний туризм», «Спортивне орієнтування», «Географічне краєзнавство», «Скелелазіння» та  «Геологічне краєзнавство» не змінилася але збільшилась  кількість гуртків  «Юні туристи-краєзнавці», «Бісероплетіння», «Народної творчості» та «Історичне краєзнавство». Проте не було відкрито гуртки «Гончарик», це відбулося у зв’язку  зі вступом на навчання до аспірантури та зміною місця проживання  керівника гуртків Бойко Ю.В.

Структура навчального плану Чугуївського ЦТК передбачає розподіл гуртків за рівнем навчання (початковий, основний, вищий) з урахуванням  вікових особливостей учнів та визначає профілі гуртків з урахуванням інтересів учнів.  Порядок створення та організації гуртків початкового, основного та вищого рівнів навчання  базується  на  принципі  наступності  від  одного  рівня  до  іншого (вихованці, які виявляють  стійкі інтереси та здібності до конкретної діяльності, відразу ж можуть бути зараховані до гуртка іншого рівня навчання), або відповідно  вимогам  одного  з  трьох  обраних  рівнів.  В минулому навчальному році працювало 10 гуртків початкового рівня, які були спрямовані на загальний розвиток вихованців, виявлення здібностей, залучення їх до творчості. В 18 гуртках основного рівня розвивалися стійкі інтереси  учнівської молоді, де вона отримувала знання, практичні уміння та навички, мала можливість задовольнити свої потреби у професійній  орієнтації. Вихованці гуртків вищого рівня неодноразово ставали переможцями і призерами обласних і Всеукраїнських змагань зі спортивного туризму, виставок робіт декоративно-прикладного мистецтва. Це гуртки «Спортивний туризм» (кер. гуртків Лисенко С.В.) та «Бісероплетіння» (кер.гуртка Логачова Н.В.).

     В ЦТК постійно зберігається перевага гуртків основного рівня  і  завжди - найменша кількість, це - гуртки вищого рівня.

В порівнянні з минулим навчальним роком зменшилась кількість гуртків основного рівня але в два рази збільшилась кількість гуртків початкового рівня, це пояснюється відкриттям гуртків «Народної творчості», «Петриківський розпис», «Юні туристи-краєзнавці», «Бісероплетіння» (за навчальними програмами, ці гуртки  мають початковий рівень).

     У Чугуївському центрі туризму та краєзнавства  створено та своєчасно поновлюється банк даних дітей пільгових категорій. Станом на кінець 2014/2015  навчального року заклад відвідувало 30 вихованців із багатодітних сімей, 20 - із неповних сімей, 7 - з категорії «діти-сироти» та ті, які знаходяться під опікою,  1 дитина-інвалід. В цілому, в порівнянні  з минулими роками, кількість дітей пільгових категорій значно збільшилась (діаграма «Співвідношення дітей  пільгових категорій»).

Виховна робота в Чугуївському центрі туризму та краєзнавства була спрямована на  створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, виявлення і підтримки талановитих і обдарованих дітей, змістовного дозвілля учнівської молоді.

      З метою створення системи безперервної позашкільної освіти з туристсько - краєзнавчої  діяльності в місті в 2014/2015 навчальному році працювало два  гуртки для дошкільників, це гуртки «Юні туристи-краєзнавці».

Починаючи з дитячого садка, на заняттях гуртків «Юні туристи – краєзнавці», дошкільнята поступово і послідовно знайомляться з історією заснування Чугуєва, з життям та діяльністю видатних особистостей, які мешкали в нашому місті, з природою рідного краю, його рослинністю, тваринним світом. Вихованці, під час екскурсій вулицями міста, більш досконало вивчають історію рідного краю, знайомляться  з  архітектурою  Чугуєва,  мандрують  залами  музеїв.

     Туристські походи, краєзнавчі експедиції, екскурсії є важливим засобом формування у підростаючого покоління національної свідомості, любові до рідного краю, його природи, історико-культурної спадщини, виховання патріотів України. Учнівська молодь має змогу під час туристсько-краєзнавчих подорожей займатися пошуковою та науково-дослідницькою роботою, результатом якої є участь у Всеукраїнських акціях, експедиціях, в Малій Академії наук України.

Вже традиційно центр туризму та краєзнавства є організатором міського  конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України (наукові відділення «Історії», «Філософії та суспільствознавства» та «Геологія, геохімія і мінералогія»).

В цьому році  чотири  вихованці  центру туризму взяли участь в міському етапі конкурсу-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України, де три з них стали переможцями і були направлені до участі в обласному етапі:

  • Карбазін Микита (гурток ЦТК «Археологічне краєзнавство», керівник Стафєєв С.А.) з роботою «Кераміка  Салтово-Маяцької  археологічної  культури  селища  П’ятницьке – 1»   посів  ІІ-е місце в обласному етапі у секції «Археологія»;
  • Бугаєнко Олександр (гурток ЦТК «Геологічне краєзнавство», керівник Шоміна М.В.) з роботою «Геолого - геоморфологічні  знання  в  географії  як  засіб якісної  природничої  освіти» посів ІІ-е місце в обласному етапі у секції «Геологія, геохімія і мінералогія»;
  • Кураш Вікторія (гурток ЦТК «Історичне краєзнавство», керівник Жиглова Ю.В.)  з  роботою  «Внесок 10-го гусарського Інгерманландського полку та Чугуївського  військового училища в літопис Першої  світової  війни» посіла ІІІ-є місце в обласному етапі у секції «Історичне краєзнавство».

Тож  про якість науково дослідницьких робіт говорить те, що всі три роботи посіли призові місця в обласному конкурсі-захисті  науково-дослідницьких робіт МАН України.

     Одним з напрямків роботи педагогічного та учнівського колективів центру туризму стали участь в русі учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків».

       На міський конкурс Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» було представлено 14 робіт.  В міському  етапі  експедиції взяли участь такі навчальні заклади: ЗОШ №1 (2 роб.), гімназія № 5 (1 роб.), НВК №6 (1 роб.), ЗОШ №7 (2 роботи), СШ №8 (3 роб.), Кл.-Башкирівська ЗОШ (1 роб.) і ЦТК (4 роботи), що свідчить про певну організацію краєзнавчої роботи в цих закладах.

За  підсумками міського етапу Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» кращими визнано 6 робіт, які було рекомендовано до участі в обласному етапі Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина - Україна». В обласному етапі всі 6 робіт стали переможцями.

Серед переможців міського і обласного етапів – чотири роботи вихованців Чугуївського ЦТК.

     В обласному етапі Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо» роботи вихованців «Ескадрилья «Чугуївський  колгоспник» (гурток ЦТК «Історичне краєзнавство», керівник Волкова О.С.) і «Медична сестра Моісеєва Клавдія Семенівна» (гурток ЦТК «Пішохідний туризм», керівник Холоденко І.О.) визнані переможцями.

Центр туризму та краєзнавства вже традиційно є організатором звітних конференцій  щодо підведення підсумків участі навчальних закладів  міста  у  Всеукраїнських  експедиціях  і  акціях. 

В листопаді були проведені звітні краєзнавчі конференції «Люби і знай свій рідний край» для  учасників  всеукраїнської експедиції  «Моя Батьківщина – Україна» (окремо для учнів 4-6 класів, 6 робіт і для учнів 7-10 класів, 7 робіт).

З метою підготовки та відзначення 70-ї  річниці визволення України від нацистських загарбників активізувалась пошукова робота з вихованцями  за напрямом «З попелу забуття» у рамках Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», в гуртках проведені години спілкування «Вічна пам’ять героям!”,  уроки мужності «Уклін живим – загиблим слава». Підсумком цієї роботи стала краєзнавча конференція «Слобожанські дзвони Перемоги», яка була організована і проведена  8 травня центром туризму та краєзнавства  до 70-ти річчя Великої Перемоги.

     В звітних конференціях взяли участь кращі краєзнавці з навчальних закладів міста, які презентували свої пошукові та дослідницькі роботи.

З метою більш поглибленого вивчення свого краю працівники ЦТК співпрацюють з КЗ «Художньо-меморіальний  музей І.Ю.Рєпіна», завдяки чому  для вихованців  було організовано тематичні екскурсії до відділів музею:

  • тематичні екскурсії «Визволення Чугуєва від фашистських загарбників»,  «Історія  Чугуєва», «Рєпінські місця в Чугуєві», «Чугуївщина і Рєпін» тощо;
  • тематичні лекції «Слобожанський національный костюм», «Український рушник», «Архітектурні  пам’ятники Чугуєва», «Чугуївський уланський полк», «Чугуев глазами Репина», «Дитинство Рєпіна», «Чугуївські вчителі  І.Ю.Рєпіна», «Сім’я  І.Ю.Рєпіна» тощо.
  • Напередодні Дня Перемоги центром туризму були проведені відкриті змагання зі скелелазіння на честь учасника бойових дій, альпініста, учасника Параду Перемоги  Варжеїнова К.М., в яких взяли участь вихованці  туристських гуртків (керівники гуртків Лисенко С.В., Холоденко І.О., Бончева Т.В., Шеханін Д.О., Колісниченко Д.С., Іванова Ю.В.).

З метою поглиблення знань учнів з основ історії, географії, геології, української літератури, екології, біології, набуття навичок польових досліджень та спостережень на місцевості  28 травня  2015 року  в районі  Кл.-Башкирівки,  для учнів навчальних закладів  міста, Чугуївським ЦТК був проведений Х-й зліт юних краєзнавців м.Чугуєва. В зльоті взяли участь команди всіх навчальних закладів міста.

      Вихованці гуртків «Бісероплетіння» (Логачова Н.В.), «Народної творчості» (Бойко С.М.), «Петриківський розпис» (Соловйова Т.О.) протягом року брали участь у міських виставках робіт декоративно-прикладного мистецтва, де ставали переможцями і лауреатами, також вже стало традицією організовувати в міській дитячий бібліотеці з робіт вихованців ЦТК (керівник гуртків Логачова Н.В.) тематичні виставки робіт до святкових днів.

В минулому навчальному році для вихованців гуртків «Народної творчості», «Бісероплетіння» та «Петриківський розпис» вперше було організовано виставку робіт  «Улыбнись мама, я тебя люблю!», присвячену святу 8 Березня. У тематичній виставці взяли участь 45 вихованців Чугуївського ЦТК, які представили роботи  у різних техніках декоративно-прикладного мистецтва: вишивка бісером та нитками, плетіння бісером, декупаж, квілінг, штучні квіти, Петриківський розпис, плетіння з газетних трубочок.

     З метою популяризації різних видів мистецтва керівниками гуртків художньо-естетичного напряму проводяться майстер-класи для вихованців.

       Протягом навчального року  було проведено 14 одноденних пішохідних походів, під час яких вихованці гуртків «Юні туристи-краєзнавці», «Пішохідний туризм»  познайомилися з краєвидами околиць міста Чугуєва та Чугуївського району.

Центр туризму став організатором:

  • туристських змагань зі спортивного туризму на честь Всесвітнього Дня туризму;
  • відкритих традиційних міських особистих змагань зі спортивного орієнтування «Бабине літо-2014» (12.10.2014);
  • особисто-командних змагань з пішохідного туризму в приміщенні (14.12.2014);
  • командних змагань з топографії, вид змагань «Залік з топографії» (29.11.2014);
  • V-х відкритих особистих змагань з пішохідного туризму в закритих приміщеннях «Першість Чугуєва з ТПТ»  (18.01.2015);
  • особистих змагань з пішохідного туризму серед молодших школярів (14.02.2015);
  • міських особистих змагань зі скелелазіння  (25.01.2015);
  • командних змагань з пішохідного туризму на дистанції «Зв’язки» (22.03.2015);
  • відкритих змагань з пішохідного туризму «Кубок Чугуєва» (05.04.2015);
  • особисто-командних змагань з велосипедного туризму на дистанції «Фігурне водіння велосипеду» (06.05.2015);
  •  особистих змагань зі скелелазіння на честь альпініста, учасника Параду Перемоги 1945 року  Варжеїнова К.М. (07.05.2015);
  • командних змагань з пішохідного туризму на місцевості (25.05.2015);
  • командних змагань на місцевості з велосипедного туризму на дистанції «Тріал» (26.05.2015);
  • командних змагань з топографії, вид змагань «Зйомка місцевості» (26.05.2015);

Вихованці Чугуївського центру туризму та краєзнавства  протягом року брали участь у Всеукраінських заходах з туризму, де показали достойні  результати, а саме:

  • відкритий Кубок України та Чемпіонату Харківщини з альпінізму (вид – техніка альпінізму, зв’язки) присвячені пам’яті видатного українського альпініста І.Свергуна, де Сейрик Катерина і Чугунова Анастасія посіли І-е місце;
  • чемпіонат України зі скелелазіння, де Сейрик Катерина посіла ІІІ місце;
  •  
  • 44-й Чемпіонат України з пішохідного туризму серед юніорів, де чотири вихованці ЦТК у складі команди Харківської області посіли - ІІІ-є місце

Вихованці Чугуївського центру туризму та краєзнавства брали участь в обласних   краєзнавчих заходах, де показали непогані результати, а саме:

  • обласна учнівська науково-практична народознавча конференція «Етнологія і фольклористика» в рамках XIV відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло». Доповідь Танені Вікторії  «Традиційне житло Чугуївщини» відзначена журі;
  • Обласний етап Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», роботи  «Слобожанська хата» (гурток «Народної творчості» ЦТК,  керівник Логачова Н.В.), «Плеяда «сталинских соколов»: Олейник Григорий Никитович – лётчик-истребитель, Герой Советского Союза» (гурток «Історичне краєзнавство» Чугуївського ЦТК, керівник роботи Жиглова Ю.В.), «Злобин Анатолий Михайлович – человек, который строил завод и город» та «Бути чи не бути винограду на гербі м.Чугуєва сьогодні?» (гурток ЦТК «Пішохідний туризм», керівник Холоденко І.О.) роботи стали переможцями.
  • Обласна військово-патріотична акція учнівської молоді «СлобожанськідзвониПеремоги», роботи вихованців центру туризму«Із жизни медсестры Король Ольги Тихоновны» (гурток «Пішохідний туризм», керівник Холоденко І.О.)«Виталий Иванович Попков – легендарній командир «поющей ескадрильи» (гурток «Історичне краєзнавство», керівник Волкова О.С.), «К выполнению боевых задач готовы» (гурток «Історичне краєзнавство», керівник Жиглова Ю.В.) посіли призові місця.

Вихованці Чугуївського центру туризму та краєзнавства  протягом року брали участь в обласних заходах з туризму, де показали добрі  результати, а саме:

  • Обласні командні змагання з пішохідного туризму на місцевості у виді «Крос-похід», де старша команда посіла І місце, середнягрупа - ІІІ місце.
  • Обласні командні змагання з гірського туризму у виді «Рятувальні роботи» серед учнівської молоді, командавихованців посіла ІІ-е місце.
  • Обласні командні змагання з пішохідного туризму в приміщенні у виді «Смуга перешкод» серед школярів Харківщини, де старша і середнягрупипосілиІІ-і місця.
  • Обласний туристський злітучнівської молоді Харківщини. У змаганнях з пішохідного туризму старша вікова група посіла ІІ-е загальнокомандне місце.
  • Обласні особисті змагання зі скелелазіння серед учнівської молоді у виді «Швидкість», де І-е місце посіли Мерзляков М., Чугунова А., Голуб В., Сейрик К., ІІ-е місце - Федоренко О., ІІІ-є місце – Мальцев Л., Ананьєв В., Трєсков С., Орел В.
  • Чемпіонат Харкова зі скелелазіння. На дистанції «Швидкість» І –е місце посіла СейрикК., ІІ-е місце-Чугунова А., Федоренко О., ІІІ-є місце Орел В. На дистанції «Складність» ІІ-е місце посіла Сейрик К., ІІІ-є місце-Чугунова А., Мальцев Л.
  • Чемпіонат Харківської області зі скелелазіння серед юніорів, де Чугунова А. і Сейрик К. посіли І-ї місця.
  • Обласні змагання зі спортивного орієнтування на дистанціях «Естафети», «Короткі дистанції», де команда вихованців посіла ІІ-е загальнокомандне місце.

     З метою підвищення рівня туристської майстерності вихованці туристських гуртків центру туризму та краєзнавства у січні 2015 року взяли участь в обласних тренувальних зборах зі спортивного туризму, які проводилися в м.Харкові, а в  червні 2015 року – в Чугуївському районі.

      З  2 по 19 червня 2015 року педагогічними працівниками  центру туризму та краєзнавства для вихованців закладів відпочинку, які працювали на базі навчальних закладів міста Чугуєва, проводилися практичні заняття на місцевості з пішохідного та велосипедного туризму, спортивного орієнтування, прогулянки, екскурсії та походи по рідному краю, майстер-класи з бісероплетіння та декоративно-прикладного мистецтва тощо.

Два педагоги Чугуївського ЦТК взяли участь в ХХІІ міській  виставці-презентації  педагогічних ідей та технологій 2015 року з напряму «Позашкільна освіта». Обидві роботи, а саме: «Виконання інструкції – запорука безпеки  учасників  походу» (автор директор Чугуївського ЦТК Лисенко С.В.) та «Екскурсійна діяльність як складова навчально-виховного процесу позашкільного  навчального закладу» (автор  методист Чугуївського ЦТК Лисенко Г.М.) стали переможцями міського етапу. Робота Лисенко Г.М. посіла ІІІ-є місце в обласній виставці педагогічних ідей та технологій 2015 року.

      Методисти Чугуївського ЦТК з роботами  «Юні етнографи» (Логачова Н.В.) та «Туристи-топографи» (Лисенко Г.М.) взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти в туристсько-краєзнавчому напрямі. Навчальну програму «Туристи-топографи» визнано переможцем обласного етапу і направлено для участі у Всеукраїнському етапі в категорії «Навчальні програми».

В цьому році ЦТК сумісно з відділом спортивного туризму КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» організували і провели на базі Чугуївського центру туризму та краєзнавства семінар для суддів і організаторів роботи зі спортивного  туризму  в  навчальному закладі.

     Завдяки високому професіоналізму педагоги центру туризму запрошуються до Головної суддівської колегії на обласні та Всеукраїнські змагання з туризму та краєзнавства. Педагоги ЦТК (Лисенко С.В., Колісниченко Д.С.) брали участь в організації та проведенні обласних змагань зі спортивного туризму на дистанціях «Рятувальні роботи», «Крос-похід», «Командна смуга перешкод», «Смуга перешкод «За вибором».

Центр туризму та краєзнавства проводить значну методичну роботу серед навчальних закладів міста. Постійно проводяться консультації, наради, семінари для вчителів відповідальних за туристсько-краєзнавчу роботу в навчальних закладах міста з питань організації краєзнавчої роботи в закладі, оформлення наукових та дослідницьких робіт, для суддів туристських змагань та представників шкільних  команд з питань туризму.

      За молодими та малодосвідченими педагогами центру туризму закріплені наставники, які надають допомогу з питань підготовки і проведення теоретичної і практичної частини занять, рекомендації щодо опрацювання новинок психолого-педагогічної літератури та літератури з туризму та краєзнавства, вивченню та впровадженню в практику сучасних технологій навчання і виховання; проводять консультації з окремих питань методики навчання, виховання, семінари з вивчення нових правил суддівства та проведення змагань зі спортивного туризму, з питань написання методичних розробок та їх оформленні. Педагогічні працівники ЦТК проводять значну роботу в наданні методичної допомоги  вчителям трудового навчання (Логачова Н.В.),  вчителям  початкових класів і вихователям ДНЗ (Холоденко І.О.), вчителям фізичного виховання (Лисенко С.В.), організаторам туристсько-краєзнавчої роботи в ЗНЗ (Лисенко Г.М.).

        Однією з найважливіших форм науково-методичної роботи є індивідуальна праця педагога. Ефективною індивідуальною формою науково-методичної  роботи є самоосвіта. В закладі створені умови для підвищення професійного рівня керівників гуртків шляхом самоосвіти. А саме:

  • в  закладі  існує необхідна  навчально-методична  та довідкова  література для організації навчального процесу гуртків туристсько-краєзнавчого  напряму;
  • постійно здійснюється передплата фахових видань «Позашкілля», «Позашкільна освіта», «Педагогічна майстерня», «Краєзнавство, географія, туризм»;
  • створена картотека  навчальної  та  методичної  літератури  з питань  туризму  та  краєзнавства  на  допомогу керівникам гуртків, вчителям ЗНЗ, вихователям ДНЗ, учням навчальних закладів міста.

        Педагогічні працівники закладу своєчасно атестуються згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України. У 2014/2015 навчальному році в центрі туризму було атестовано три педагогічних працівники (Кольцова Н.О., Бончева Т.В., Колісниченко Д.С.), які підлягали атестації, відповідно до перспективного плану проходження атестації ЦТК та згідно з  графіком проведення атестації.

Протягом  року, згідно з перспективним планом підвищення  кваліфікації,  два  педагоги  пройшли  курси підвищення кваліфікації  при  КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» за напрямами «Керівники позашкільних навчальних закладів» (Лисенко С.В.) та «Керівники гуртків позашкільного навчального закладу» (Волкова О.С.).

      В тісному контакті центр туризму працює з загальноосвітніми, дошкільними закладами міста, позашкільними закладами міста та області, відділами  виконавчого комітету Чугуївської міської ради, відділами КЗ «Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна», КЦ «Імідж», дитячою бібліотекою, Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів»  та  методичними  об’єднаннями  вчителів  географії та  фізичного виховання.

Велику пропагандиську роботу з батьками вихованців проводять керівники  гуртків,  які  використовують різноманітні форми роботи: сумісні походи, екскурсії, сумісні виставки робіт декоративно-прикладного мистецтва, майстер-класи тощо.

Значна робота проводиться з метою популяризації та пропаганди здорового способу життя, туризму та краєзнавства серед мешканців міста та області, а саме проведення відкритих туристських заходів різних категорій складності, де можуть брати участь як починаючі так і  досвідчені  туристи:

  • проведення  традиційних  відкритих  особистих  змагань  для  різних  вікових  груп  зі  спортивного  орієнтування – «Бабине літо»;
  • проведення відкритої Першості м.Чугуєва з пішохідного туризму в закритому приміщенні;
  • постійні публікації на сайті Чугуївського ЦТК, в міській  пресі  матеріалів  з  питань  туристсько-краєзнавчої  роботи  навчального закладу.
Категория: Анонси, події | Добавил: ЦTK (14.09.2015)
Просмотров: 455 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг