КОМАНДНІ ЗМАГАННЯ ЗІ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ - Спортивний туризм - Каталог статей - Чугуевский городской ЦТК
Четверг, 30.03.2017, 17:46
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Меню сайта
Наш опрос
Что Вас больше привлекает?
Всего ответов: 346
Погода
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Спортивний туризм

КОМАНДНІ ЗМАГАННЯ ЗІ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ
                              П О Л О Ж Е Н Н Я

про командні  змагання з техніки пішохідного туризму 

 в закритому  приміщенні  серед  учнівської  молоді 

                                    м.Чугуєва

             Змагання  проводяться 19 березня 2011 р. в спортивному залі ЗОШ № 1 (о 10.00 -  середня група, о 12.00 -  старша група ).

       До участі в змаганнях запрошується учнівська молодь:

старшої вікової групи    – 1993-1996 р.н. (5 чол. – не менше 2-х дівчат);

середньої вікової групи – 1997-1999 р.н. (5 чол. – не менше 2-х дівчат).

Учасники мають право брати участь в змаганнях тільки однієї вікової групи.

 Змагання  проводяться в командному подоланні смуги перешкод з елементами техніки пішохідного туризму.

         Команда-переможець визначається за найменшою сумою часу, витраченого на проходження дистанції та штрафного часу (на смузі - 1 бал = 20 сек.; на вузлах 1б. = 10 сек.). При  рівності результату перевага надається команді, яка має меншу кількість штрафних балів.

Переможці   змагань    нагороджуються  грамотами  ЦТК.

 

              Головний суддя змагань :                           С.В. Лисенко


 

                                   Інформація  до змагань.

           Смуга перешкод  середньої вікової групи (клас змагань – І):

                                                 Етапи:

 1."Маятник” (повернення вірьовки попереднім учасником команди). На початку та в кінці етапу КЛ (контрольні лінії).

2."Жердини” (жердин - 3, колод - 4).  КЛ – перша та остання колода.

3."Навісна переправа” (довжина етапу – 11м): обладнана КЛ, двома суддівськими вірьовками, накопичувачами та двома петлями на початку етапу (одна для самостраховки учасника, що підіймається на навісну переправу, друга – для карабіну, через який виконується організація  командної страховки) і однією в кінці етапу. Етап долається з командною страховкою першого учасника, решта – з супроводженням (вірьовка для командної страховки може знаходитись на початку етапу "Навісна переправа”). Вірьовка командної страховки повинна випускатись учасником, якщо він її видає та перебиратись – якщо вибирає. Страхуючий повинен стояти на самостраховці на накопичувачі і проводити страхування двома руками в рукавицях без торкання страховочного карабіну руками та дотримувати кут на перегині страховочної вірьовки через замуфтований карабін (руки повинні знаходитись нижче страховочного карабіну), який команда чіпляє самостійно. Кінець страховочної вірьовки повинен бути закріплений на учаснику, що страхує. При подоланні етапу учасником, вірьовка командної страховки не повинна явно провисати, набиратись в кільця. На початку та кінці навісної переправи учасник повинен обовязково стати на самостраховку на петлю промарковану червоним кольором,  після цього порядок пристібування до вірьовок навісної переправи або знятті з них не має значення. Після того, як учасник став на підлогу, за контрольну лінію, він має право відстібнутися від  петлі самостраховки.


Після проходження "Навісної переправи” команда забирає свої карабіни і може залишити командну мотузку в кінці етапу.

4. "Колода” (довжина - 4м, довжина перил – 5м): етап обладнано суддівськими перилами, контрольними лініями та петлями (по одній з кожного боку). Етап долається з супроводжуючою  мотузкою, кінець якої повинен бути закріплений на опорі (петлі) або на учаснику, який стоїть на самостраховці в петлі і вона може знаходитись перед етапом (діаметром не менше 8 мм), при подоланні учасником етапу вона не повинна провисати : тягнутись по "поверхні води” (підлозі) або набиратись в кільця. Супроводження можна виконувати без рукавиць, напряму (не через карабін), без постановки контролюючого учасника на самостраховку.   Кріплення учасника до перил - вусом самостраховки, кріплення супроводжуючої мотузки до учасника  карабіном в будь яке  місце зблокованої системи. Учасник спочатку пристібує супроводжуючу мотузку, а потім чіпляє "вус” самостраховки на суддівські перила та стає на колоду, в кінці етапу – спочатку виходить за контрольну лінію, потім знімає "вус” самостраховки і тільки потім відстібує супроводжуючу мотузку. Після проходження етапу "Колода” команда забирає свої карабіни та може залишити  вірьовку в кінці етапу.

5."Підйом”: обладнано суддівською  вірьовкою, яка для зручності закріплена ще і  знизу, за контрольною лінією. Етап долається з самостраховкою при допомозі схоплюючого вузла. Кут нахилу гімнастичної лавки – 35 град.

Між етапами  5 та 6  знаходяться подвійні суддівські перила-накопичувач, де може розташовуватись вся команда.

6."Спуск” (вертикальний): обладнано суддівською спусковою мотузкою, етап долається з гальмівним пристроєм  на суддівській страховці, яку виконує суддя етапу. Петля суддівської страховки закріплюється учасником до грудного карабіну. Учасник повинен продовжувати виконувати контролювання спускової вірьовки до виходу за контрольну лінію в кінці спуску.

            Після спуску кожного учасника суддя повертає  петлю страховки  нагору.

  Фініш команди фіксується по звільненню  спускової та страховочної  мотузок  останнім  учасником команди.

            Вузли (виносний етап) (1б.=10сек): прямий, провідник, серединний, схоплюючий, стремено. Перед стартом команда в’яже 5 вузлів (кожен учасник по черзі витягує собі картку з назвою вузла та в’яже його). Результат на вузлах сумується з результатом на смузі.

 

 Смуга  перешкод  старшої  вікової  групи (клас змагань– ІІ) :

                                            Етапи:

Всі мотузки необхідні для проходження етапів  за своєю тактикою команда несе з собою по дистанції

 1. "Маятник” (повернення вірьовки попереднім учасником команди). На початку та в кінці етапу КЛ (контрольні лінії).

 2.  "Жердини” (жердин-3, колод-4). КЛ – біля першої та останньої колоди.

 3. "Навісна переправа”  Дивись умови середньої групи. Переправа мотузок на етапі "Навісна переправа” дозволяється в рюкзаку тільки по робочій мотузці, якщо мотузка переправляється на учаснику в розмотаному вигляді, то  один з її кінців повинен бути закріплений на одному з боків переправи на опорі (накопичувач, петля, учасник, який стоїть на самостраховці), якщо в цей час у учасника, що рухається по навісній переправі є командна страховка або супроводження, то контролювати вірьовку (або вірьовки), кінець якої учасник переправляє на собі – необовязково.

 4. "Колода” (довжина - 4м, довжина перил - 5м, ширина колоди - 12см) – умови подолання такі ж, як і у середньої групи.

       Далі команда розділяється на дві підгрупи:

І-а підгрупа: два учасники ідуть на «Підйом вільним лазанням» та  "Паралельні мотузки”.

5."Підйом” вільним лазанням   – виконується з командною страховкою. Етап обладнано на початку етапу, петлею сомостраховки внизу, двома проміжними петлями і петлею та подвійними перилами вгорі. Учасник, що страхує, повинен стояти на самостраховці і виконувати її в рукавицях через карабін. 

6."Паралельні мотузки”: обладнано наведеними суддівськими перилами (три горизонтальні відрізки). Самостраховка  учасника, що долає етап, здійснюється кріпленням за верхню перильну вірьовку ковзаючого  карабіну на вусу на всіх трьох відрізках. Між першим і другим відрізком кріплення перил не жорстке


Між етапами  6 та 7  знаходяться суддівські перила-накопичувач (два відрізки), де може  розташовуватись вся команда.

ІІ-а підгрупа: три учасники долають підйом середньої групи.

Надалі команда обєднується та долає етап «Спуск».

7."Спуск” (вертикальний, висота - 5м): етап долається за допомогою гальмівного пристрою з самонаведенням та зняттям командної страховки і спускової мотузки. Місце спуску обладнане двома суддівськими  заблокованими  карабінами згори та петлею внизу, для самостраховки страхуючого. Карабінний зашморг обов’язково виконується тільки останнім учасником, що йде на спуск. Для зняття спускової вірьовки команда може використати вірьовки з етапів "Навісна переправа”, "Колода” або взяти додаткову мотузку. Кінець дії командної страховки та контролювання спускової вірьовки  вихід за контрольну лінію. Учасник, який виконує страховку знизу через верхній карабін,  знаходиться за контрольною лінією,  на самостраховці.Вузли (виносний етап) (1б.=10сек): прямий, академічний, вісімка, серединний провідник,  провідник. Перед стартом команда в’яже 5 вузлів (кожен учасник по черзі витягує собі картку з назвою вузла та в’яже його). Результат на вузлах сумується з результатом на смузі.

 

 

Фініш  фіксується: по виходу всіх учасників команди та спорядження за контрольну лінію, відстібування від петлі самостраховки страхуючого, або ж -  по команді капітана.

 

 

Категория: Спортивний туризм | Добавил: ЦTK (14.02.2011)
Просмотров: 609 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Интернет-радио
Онлайн радио
Бесплатные SMS
mts beeline megafon
tele2 tele2 skylink
kyivstar life ukrmts
Игра на мышление
Оплата услуг