Понедельник, 18.12.2017, 12:10
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Меню сайту
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Краєзнавство та МАН

До 70-и річчя Великої Перемоги

Методичні рекомендації,

щодо участі  учнівської та студентської молоді  

в обласній військово-патріотичній акції

«Слобожанські дзвони Перемоги»

Обласна акція учнівської та студентської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги» (далі - акція), проводиться в рамках руху учнівської молоді за збереження та примноження традицій, звичаїв, обрядів українського народу «Моя земля - земля моїх батьків», Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» та Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти».

Акція передбачає проведення збору конкурсних матеріалів, які містять спогади ветеранів, свідків подій, встановлені імена загиблих, розроблення краєзнавчих маршрутів шляхами бойової слави, досвід роботи волонтерських загонів з надання допомоги ветеранам війни та праці.

І. Мета та завдання акції

Метою акції є активізація пошуково-дослідницької роботи учнівської молоді з увічнення бойових подвигів захисників Батьківщини та вшанування трудівників тилу у роки боротьби з фашизмом, виховання молоді на прикладах подвигів старших поколінь в ім’я миру. Основні завдання акції передбачають:

збереження та пропаганда наступним поколінням спогадів, вражень учасників подій Великої Вітчизняної війни про визволення Харківщини від німецько-фашистських загарбників;

вивчення героїчних і трагічних подій Великої Вітчизняної війни з позиції об’єктивності та історичної правди;

поглиблення знань учнів з історії свого краю, складних суспільно-політичних процесів 40-х років ХХ ст.;

удосконалення пошукової, фондової, експозиційної, просвітницької роботи музеїв навчальних закладів Харківщини;

увічнення пам’яті загиблих;

сприяння підвищенню ролі родинного виховання, поглиблення ролі духовної єдності поколінь.

ІІ. Термін проведення акції

Акція триває до 18 травня 2012 року. Подання матеріалів на конкурс проводиться до 1 квітня 2012 року.

Роботи, які будуть надані пізніше зазначеного терміну, не приймаються.

ІІІ. Керівництво акцією

Керівництво обласною акцією учнівської та студентської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги» здійснюється Головним управлінням освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

Безпосередня робота з організації та проведення акції покладається на Харківську обласну станцію юних туристів.

ІV. Учасники акції

До участі в акції запрошуються педагогічні, учнівські та студентські колективи загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, громадські організації ветеранів війни та праці України, осередки Національної спілки краєзнавців на місцях, колективи державних та відомчих музеїв, архівних установ Харківщини.

V. Зміст акції

Учасники акції здійснюють екскурсії, краєзнавчі експедиції, туристські подорожі місцями боїв, працюють в архівах і бібліотеках, упорядковують місця поховань захисників Вітчизни, надають у співпраці з органами місцевої влади допомогу одиноким ветеранам та учасникам війни, людям похилого віку. Зібрані матеріали використовуються у навчально-виховному процесі, поповнюють музейні колекції, експонуються на виставках.

Матеріали проведеної пошуково-краєзнавчої  роботи подаються за такими напрямками:

1. «Стежки опалені війною».

Учасники акції за цим напрямком вивчають історичні події війни 1941-1945 рр. під час проведення позакласної та позашкільної роботи такого змісту:

- вивчення бойового шляху військових частин і формувань, які обороняли чи визволяли міста, села, райони, дій партизанських загонів і підпільних груп, які сприяли армії в боротьбі за звільнення України від загарбників;

- дослідження основних аспектів створення підпілля та партизанських формувань, виникнення національно-визвольного руху в Україні, їх місце та історичне значення для України;

- пошук нових джерел з історії війни: документи, щоденники, епістолярій, речові свідоцтва воєнної доби, картографічні матеріали, ілюстрації, фотодокументи тощо;

- розробка краєзнавчих маршрутів, пов’язаних з подіями війни, бойовим шляхом окремих військових частин, діями партизанських загонів на території Харківської області.

2. «Війна у спогадах очевидців».

За цим напрямком висвітлюється робота учасників акції такого змісту:

- складання  історії війни шляхом документування усних спогадів очевидців, фронтовиків, учасників Руху опору, працівників тилу, військовослужбовців та осіб вільнонайманого складу, в’язнів нацистських таборів; остарбайтерів; людей, що проживали на окупованій території – мешканців населених пунктів, де проживають учасники Акції;

- дітей війни: синів та вихованців полків, юнг; неповнолітніх осіб, що були призвані або добровільно вступили до лав Червоної армії та Військово-Морського флоту; учасників Руху опору; учнів ремісничих, залізничних училищ та закладів професійно-технічної освіти, шкіл; дітей-сиріт, батьки яких загинули або пропали безвісти; дітей, що мешкали на окупованій території – мешканців населених пунктів, де проживають учасники Акції;

- дослідження долі своєї родини в роки війни та в період відбудови народного господарства країни, створення родинних літописів.

3. «Ми вічно будем пам’ятати і вам забути не дамо».

За цим напрямком учасники акції звітують про:

- встановлення імен загиблих воїнів, що поховані в братських могилах українських міст і сіл та налагодження зв’язків з їх родинами;

- проведення масових заходів, конкурсів творчих та науково-дослідницьких робіт на теми, пов’язані з подіями II-ї світової та Великої Вітчизняної війн;

- роботу волонтерських загонів юних краєзнавців щодо допомоги ветеранам війни, сім’ям загиблих воїнів, догляданням за братськими могилами загиблих воїнів.

4. «Юні герої-підпільники навічно в пам’яті народній».

- дослідження бойового, фронтового шляху юних героїв – учасників бойових дій (синів полків, юнг), їх вкладу в перемогу над фашистськими загарбниками;

- дослідження участі юних героїв в партизанських загонах та підпільних організаціях, їх особливої ролі в діяльності зазначених бойових формувань;

- дослідження вкладу дітей та юнацтва в перемогу над фашизмом через самовіддану працю в тилу.

5. «Фільмотека пам’яті».

За цим напрямком учасники акції створюють фільми про пошукові дослідження та пам’ятні події на території району (населеного пункту) під час Великої Вітчизняної війни (форма довільна), про героїв-односельців, роботу волонтерських загонів. Фільми будуть оцінюватися окремо.

Матеріали пошукової роботи подаються у друкованому вигляді необмеженим обсягом та у вигляді тез в електронному варіанті.

VІ. Підведення підсумків та нагородження

Організатори акції на місцях проводять конкурс учнівських  робіт у навчальних закладах та надсилають матеріали до Харківської обласної станції юних туристів.

Якісно оформлені роботи та тези (в електронному вигляді), які відповідають вимогам акції, надсилаються не пізніше 1 квітня 2012 р. за адресою: 61091, Харків, вул. Танкопія, 15/2.

Тези роботи в електронному вигляді можна надсилати на  електронну пошту Харківської обласної станції юних туристів: STKharkov@ukr.net  

За результатами обласного етапу акції планується видання збірки тез та проведення урочистого збору.

VII. Фінансування

Витрати на проведення обласного етапу акції – за рахунок Харківської обласної станції юних туристів

Вимоги

до оформлення друкованої пошукової роботи

та звіту про роботу волонтерських загонів

1.     На титульному листі обов’язково міститься: назва конкурсу, вибраний напрям, назва роботи, дані про автора або авторського колективу, керівника, вчителя.

2.     Анкета учасників акції (повні дані: про учнів, учителів навчального закладу, фото учасників, додаткова інформація про їх діяльність).

3.     Текстова частина – вільна у виконанні.

4.     До звіту про волонтерську роботу обов’язково додаються фото і відеоматеріали.

5.     Додатки до роботи: копії старих фотографій, архівних документів, сучасні фотографії місцевості тих подій, карти, схеми тощо.

6.     Диск у конверті з тезами кріпиться до роботи.

Вимоги

до оформлення тез роботи в електронному варіанті

1.     Матеріали подаються на дисках CD-R/RW. Ім’я файлу має відповідати прізвищу автора або назві гуртка та навчального закладу, які беруть участь.

2.     Максимальний обсяг  – до 3 друкованих сторінок формату А-4 (шрифт – 10 pt, інтервал – 1,5) без додатків.

3.     Назва роботи оформлюється прописними літерами. Через один інтервал, нижче – по правому краю, необхідно подати повні відомості про автора за такою послідовністю: прізвище, ім’я (жирним шрифтом), клас (назва гуртка), повна назва навчального закладу, прізвище, ім’я, по-батькові керівника, посада.

4.     Матеріали, подані з порушенням викладених вимог – не будуть надруковані.

 Вимоги

до оформлення фільмів

Фільми на конкурс подаються у конвертах, на яких обов’язково зазначається:

1.      Назва фільму.

2.      Назва конкурсу.

3.     Вибраний напрямок.

4.     Повна назва навчального закладу.

5.     Дані про автора або авторський колектив.

6.     Дані про керівника (прізвище, ім’я по батькові, посада).

Категория: Краєзнавство та МАН | Добавил: ЦTK (21.02.2013)
Просмотров: 503 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг