Пятница, 23.03.2018, 10:27
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Меню сайту
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Краєзнавство та МАН

КРАЄЗНАВЧИЙ ЗЛІТ - 2015

      27 травня 2015 року в районі Клугино-Башкирівки відбувся Х-й зліт юних краєзнавців міста Чугуєва, який проводився в рамках руху учнівської молоді України «Моя земля – земля моїх батьків» і був присвячений 70-й річниці визволення України від нацизму. Зліт юних краєзнавців проводився з метою сприяння розвитку пізнавальних інтересів учнівської молоді з різних напрямків краєзнавства; поглиблення знань учнів з основ географії, історії, екології, геології, народознавства тощо; набуття навичок польових досліджень, спостережень на місцевості та навичок подолання природних перешкод під час походів.

      В краєзнавчому зльоті взяли участь команди 8 навчальних закладів міста. Змагання з теоретичної  та практичної  експедиційної  роботи відбувалися під час проходження  кожною командою маршруту, який складався з 7-ми контрольно-залікових краєзнавчих та 1-єї туристської станцій.  За програмою зльоту юні краєзнавці на кожній станції туристсько-краєзнавчого маршруту повинні були виконати декілька теоретичних  і  практичних завдань.

      Взагалі, команди навчальних закладів показали непогані теоретичні знання та практичні вміння, які вони зможуть використовувати при подальшому вивченні навчальних предметів.

В загальнокомандному заліку Х-го зльоту юних краєзнавців м.Чугуєва місця  розподілилися наступним чином: 

І-е  місце  -  ЗОШ № 7;

ІІ-е  місце – ЗОШ № 1;

ІІІ-є місце – гімназія №5, Кл.-Башкирівська ЗОШ;

4-е місце –  НВК № 6;

5-е місце – ЗОШ № 2,

6-е місце - ЗОШ № 4;

7-е місце – СШ №8

Під час виконання  окремих завдань  на краєзнавчих станціях члени команд показали:

На станції  «Історичне краєзнавство» краєзнавці ЗОШ №2, Кл.-Башкирівської ЗОШ краще за всіх  відповіли на тестові питання «Чугуїв в роки війни» та з історії Чугуєва. На питання з історії Чугуєва непогані знання показали краєзнавці ЗОШ №7 і гімназії №5, а на питання з теми «Чугуїв в роки війни» серед кращих можна назвати  гімназію №5 і СШ №8. З описом та складання герба м.Чугуєва вдало впоралися усі команди.

       На станції «Географічне краєзнавство» майже безпомилково визначили формулу деревостою та описали ділянку лісу краєзнавці Клугино-Башкирівської ЗОШ, а юні географи ЗОШ №1, ЗОШ №7 і Кл.-Башкирівської ЗОШ набрали максимальну кількість балів у визначенні азимутів і відстаней  між заданими орієнтирами.

     На станції «Геологія» команда НВК № 6 отримала максимальну кількість балів майже за всі завдання. Поряд з ними, серед кращих треба відзначити: за визначення  мінералів юних геологів  ЗОШ №7 і ЗОШ № 4, а за визначення гірських  порід – команди гімн. №5 і ЗОШ № 4.  На теоретичні питання добре відповіли команди  ЗОШ № 2 та НВК №6.

      На станції «Топографія» максимальну кількість балів за визначення та креслення умовних топографічних знаків отримали юні топографи ЗОШ №1 та гімназії № 5, а команди ЗОШ №7 та Кл.-Башкирівської ЗОШ  точніше за всіх виконали й накреслили  профіль схилу ділянки місцевості.     

    На станції «Екологія» краще за всіх показали знання лікарських рослин і їх використання команди ЗОШ №7, гімназії №5 та НВК №6, точнішими за всіх у визначенні лікарського збору були юні краєзнавці ЗОШ №7 і гімназії №5, а у визначені рослин і тварин Червоної книги-учні ЗОШ № 2.

   На станції «Народознавство» краще за всіх визначили та охарактеризували предмет побуту команди  ЗОШ №4, НВК №6 та Кл.-Башкирівської ЗОШ, точніше за всіх відповіли на тестові питання з народознавства члени команд ЗОШ № 7 і СШ № 8. Учні Кл.-Башкирівської ЗОШ краще за всіх визначили обрядові свята. Команда гімназії №5 вірніше за всіх описала фрагменти календарних свят.

     На станції «Мистецтвознавство» на тестові  питання «Чугуїв і Рєпін» точніше за всіх відповіли учні  ЗОШ №1 та ЗОШ №2. Краще за всіх визначили  і дали повну характеристику  репродукціям І.Ю.Рєпіна юні мистецтвознавці ЗОШ №1 і НВК №6. Краще за всіх визначили на карто-схемі м.Чугуєва і описали Рєпінські місця юні краєзнавці ЗОШ №1.

На станції «Туризм» кращими на етапі «Смуга перешкод» стали юні туристи ЗОШ № 7 та ЗОШ №4, на етапах «В’язання вузлів», «Встановлення намету» - ЗОШ №4, ЗОШ № 1.

 

Категория: Краєзнавство та МАН | Добавил: ЦTK (12.06.2015)
Просмотров: 230 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг