Суббота, 26.05.2018, 18:44
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Меню сайту
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Спортивний туризм

КУБОК ЧУГУЄВА - 2013 (продовження)

                       Опис етапів дистанції

  1. Вязання вузлів.

      Вартість етапу – 4 б. Вірьовки та карабіни для в’язання вузлів - суддівські. Перелік вузлів: серединний провідник, подвійний провідник, штик, академічний, гарда. Учасник сам зав’язує усі вузли за один підхід на етап. Допомога іншому учаснику заборонена. Кожен незав’язаний вузол-3 б. Мотузки з вузлами залишаються на етапі. Етап «В’язання вузлів» не входить в етапи, після проходження яких учасник не може повернутись на кінець останнього пройденого етапу.

  1. Підйом вільним лазінням (з КС)+ Спуск по вертикальних перилах (з самонав. та КС).
Вартість етапу – 12 б. Довжина підйому та спуску – по 5м., відстань між ними 2 м.

Підйом. Етап обладнано на початку: БЗ, умовною скельною стінкою (гімнастичною), КЛ, 3 ЛП, верхньою СС для першого учасника; етап має 2 ППС; в кінці етапуНЗ, 1 ВО (ЗСК), 1 ВП, ПСП, поличка.

Спуск: на початку етапуНЗ,  ПСП, 2 ВО (ЗСК), 1 ВП, поличка; в кінці етапуНЗ, 2 ВП, КЛ. Кінець роботи на етапі – постановка учасників на с/с в кінці етапу.

3.      Навісна переправа (скельна) (з самонаведенням).

Робота в зоні етапу на самостраховці.

Вартість етапу – 14 б. Довжина етапу – 11м.     

Етап обладнаний верхніми СП; з обох боків: НЗ, КЛ, ПСП, 2 ЛП та 1 ПО (ЗСК). Перший учасник долає етап будь-яким способом на КС через спусковий пристрій. Інші учасники долають етап по наведених подвійних КП з супроводженням. Кінець роботи на етапі – постановка учасників на с/с в кінці етапу.

4.   Підйом по вертикальних перилах за допомогою підйомних засобів (з КС) + Паралельні горизонтальні перила + Спуск по вертикальних перилах (з самонаведенням та КС). Вартість етапу – 20 б. Довжина  - 17м. (6 + 5 + 6). 

Підйом – етап обладнаний на початку: БЗ, вертикальними СП (для всіх учасників), верхньою СС – тільки для першого учасника, 2 ЛП. На підйомі 1 ППС. Перший учасник здійснює підйом по СП з верхньою СС та нижньою КС через гальмівний пристрій (який може розташовуватись на учаснику), інші учасники - по СП з верхньою КС через гальмівний пристрій (два карабіни і т.і.). Транспортування першому учаснику вантажу дозволяється. В кінці етапу – НЗ, 2 ВО (ЗСК), 1 ВП і ПСП.

Етап «Паралельні перила» обладнано верхніми та нижніми подвійними суддівськими мотузками.

Спускна початку етапу – НЗ, ПСП, 2 ВО (ЗСК)  та 1 ВП; в кінці етапу – НЗ, 2 ВП.

Кінець роботи на етапі – постановка учасників на с/с в кінці етапу.

   5.   Навісна переправа (суддівська) через умовну річку (з супроводженням).  

    Вартість етапу – 8 б. Довжина етапу – 11м.  

Етап обладнаний подвійними СП; з обох боків БЗ, КЛ, ПСП, 1 ЛП. Використання супроводжуючої мотузки для всіх учасників - обов’язкове. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.

6.  Похилі паралельні перила вгору (з с/с) (8 б.) + Крутопохила навісна переправа вниз (з КС) (10 б.) або «Спуск по вертикальних перилах з КС» (6 б.).

Робота в зоні етапу на самостраховці.

           Вартість етапу визначається в залежності від вибору проходження учасником етапу. Довжина паралельних перил – 8м; крутопохилої переправи – 12м., спуск – 5м.  

Етап «Паралельні перила» обладнаний подвійними верхніми та нижніми СП,  на початку етапу: НЗ,  3 ЛП; в кінці етапу: НЗ, 1 ВП. Учасники долають етап на с/с схоплюючим вузлом до верхніх суддівських перил. Крутопохила переправа вниз - обладнана на початку етапу: НЗ, 1 ВО (ЗСК), подвійними СП, 1 ВП; в кінці етапу – БЗ, 3 ЛП і КЛ. Супроводження з ЦБ необхідне тільки для останнього учасника команди. «Вертикальний спуск» обладнано: на початку етапу - НЗ, 2 ВО (ЗСК), 1 ВП; в кінці етапу – БЗ. КС з цільового берега спуску неможлива (відсутній пункт страховки).

7.Траверс схилу (з самонаведенням). Крутизна схилу – більше 50 град.
 
Вартість етапу – 6 б. Довжина етапу – 10м.   

Етап обладнано: 3 ППС, на початку і в кінці етапу БЗ, 2 ВП та КЛ. Усі ділянки етапу горизонтальні. Проходження етапу – перший та останній учасники на КС через гальмівний пристрій (або пристрій який забезпечує страховку учасника), решта - на с/с по наведених командою перилах. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.

 8.  Крутопохила навісна переправа вгору (з КС) + Спуск по вертикальних перилах (з самонаведенням та КС).

Робота в зоні етапу на самостраховці.

     Вартість етапу – 18 б. Довжина  крутопохилої   навісної переправи  – 13м., спуску – 5м.

Крутопохила НП обладнана подвійними СП, на початку – НЗ, 3 ЛП, ПСП і КЛ; в кінці етапу - НЗ, ПСП, 1 ВП, 1 ВО (ЗСК), поличка. Перший учасник переправляється по суддівських перилах використовуючи с/с (схоплюючий вузол, «Жумар», «Протрекшен» і т.і.). Решта учасників переправляється по СП з верхньою КС згідно правил. Дозволяється використання ролика.

 Спуск - на початку етапу: НЗ, ПСП, 2 ВО (ЗСК), 1 ВП, поличка; в кінці етапу: НЗ та 3 ЛП.

 Кінець роботи на етапі – постановка учасників на с/с в кінці етапу.

9.Переправа по колоді через яр (з супроводженням).

Вартість  етапу – 6 б. Довжина етапу – 11м.

Етап обладнаний колодою, СП, з обох боків БЗ, КЛ та по 2 ЛП. Використання супроводжуючої мотузки для всіх учасників обов’язкове. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.

10. Траверс  скельної  ділянки (з самонаведенням).

Вартість етапу – 16 б. Довжина траверсу – 15 м.

Етап обладнано верхньою СС для першого уч-ка (яка розпочинає виконуватись до перетину КЛ на початку етапу і закінчується в кінці етапу за КЛ),  нижньою обмежувальною лінією; на початку – БЗ, 2 ЛП, КЛ; в кінці етапу – БЗ, 3 ЛП, КЛ. Етап має 6 ППС, 1 ВО (ЗСК) (на 5-му ППС)  (відрізки:  підйом (1,5м.) – горизонт (1,5м.) - горизонт (1,5м.) – підйом (1,5м.) – горизонт (1,5м.) – спуск (2,5м.) – горизонт (1,5м.). Проходження першого та останнього уч-ка – на КС через гальмівний пристрій, решта - на с/с по наведених командою перилах. Транспортування вантажу першому учаснику не дозволяється. Постановка учасника на с/с в ППС заборонена. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.

11.Підйом по вертикальних перилах за допомогою підйомних засобів (з КС) + Крутопохила навісна переправа вниз через яр (з КС).
Вартість етапу – 20 б. Довжина  - 17м. (5 + 12). 

Підйом - на початку: БЗ,  етап обладнаний вертикальними СП, верхньою СС (тільки для першого учасника), 2 ЛП. На етапі 1 ППС. Перший учасник здійснює підйом по СП з верхньою СС та нижньою КС через гальмівний пристрій (який може розташовуватись на учаснику), інші учасники - по СП з верхньою КС через гальмівний пристрій (два карабіни і т.і.). В кінці етапу - НЗ, 2 ВП.

Крутопохила НП вниз - на початку етапу: НЗ, 1 ВО (ЗСК), подвійні СП, 1 ВП; в кінці  – БЗ, 3 ЛП і КЛ. Супроводження з ЦБ обов’язкове тільки для останнього учасника команди. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.

12. Маятник.

      Вартість етапу – 3б. Довжина - 5м.

Мотузку суддя подає тільки першому учаснику, решта – за тактикою команди. Вхід на етап тільки з цільового берегу, де є точка закріплення кінця маятника (за необхідністю). На початку та в кінці етапу КЛ. Самостраховка та супроводження для учасників не обов’язкові.

13. Жердини.

Вартість етапу – 3б. (жердин - 3, колод - 4).  КЛ – перша та остання колода. Жердини необхідно винести за фінішну лінію етапу.

14.  Підйом по схилу (з с/с) + Паралельні перила (з супроводженням) + Спуск по схилу (з КС або з с/с).

Вартість етапу – 14 б. Довжина  - 18м. (4м.(підйом)+10м.(пар.перила)+4м.(спуск). 

Підйом - на початку БЗ, етап обладнаний СП, 2 ЛП, КЛ. Усі учасники здійснюють підйом по СП з с/с;  в кінці етапу – НЗ, 2 ВП. Етап паралельних перил обладнано – верхніми та нижніми подвійними СП; Спускна початку етапу – НЗ,  2 ЛП, 1 ВО (ЗСК), СП; в кінці етапуБЗ, 2 ЛП, КЛ. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.

15.  Колода (через яр) з самонаведенням перил. 

Вартість  етапу – 10 б. Довжина етапу – 11м.

Етап обладнаний колодою; з обох боків: БЗ, КЛ, 2 ЛП, 1 ПО (ЗСК). Перший учасник долає етап по колоді з КС через карабін, решта учасників - по наведених КП (можна одинарних) з супроводженням. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.

16.  Скельний підйом (з КС) + Спуск по вертикальних перилах (з самонав. та КС).

Робота в зоні етапу на самостраховці.

Вартість етапу – 18 б. Довжина підйому та спуску – по 5м., відстань між ними 2 м.

Підйом. Етап обладнано на початку: НЗ, скельною стінкою, 2 ЛП, ПСП, верхньою СС для першого учасника; етап має 2 ППС; в кінці етапуНЗ, 1 ВО (ЗСК), 1 ВП, ПСП.

Спуск: на початку етапуНЗ,  ПСП, 2 ЛО (ЗСК), 1 ВП; в кінці етапу – НЗ, 2 ЛП, ПСП.

Кінець роботи на етапі – постановка учасників на с/с в кінці етапу.

                              

Категория: Спортивний туризм | Добавил: ЦTK (22.03.2013)
Просмотров: 251 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг