Положення про командні змагання з ТПТ в приміщенні серед учнівської молоді м. Чугуєва - Спортивний туризм - Каталог статей - Чугуевский городской ЦТК
Среда, 01.03.2017, 23:00
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Меню сайта
Наш опрос
Что Вас больше привлекает?
Всего ответов: 342
Погода
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Спортивний туризм

Положення про командні змагання з ТПТ в приміщенні серед учнівської молоді м. Чугуєва
ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧУГУЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Н А К А З

"____” __________2010р. №______

Про проведення командних змагань
з техніки пішохідного туризму в закритому
приміщенні серед школярів м.Чугуєва

 З метою подальшого поширення занять туризмом серед школярів міста, як одного із видів фізичного загартування, згідно плану роботи центру туризму та для організованого проведення дозвілля підлітків, 11 квітня 2010 року в спортивному залі ЗОШ № 1 будуть проведені командні змагання з техніки пішохідного туризму серед школярів міста, які входять до заліку Чемпіонату зі спортивного туризму 2009-2010 н.р., 

Н А К А З У Ю:
1. Положення про змагання затвердити /додаток /.
2. Директорам шкіл:
• Направити команди шкіл на змагання згідно положення;
• Наказом по школі призначити керівника команди (працівника школи) відповідального за збереження життя та здоров’я дітей під час змагань та переходів до місця їх проведення;
• Проконтролювати проведення інструктажу з техніки безпеки з членами команди;
• Невикористаний вихідний день керівнику команди компенсувати одним днем під час канікул.
3. Головним суддею змагань призначити Лисенко С.В. – директора ЦТК.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника відділу освіти О.А. Малицьку.

Начальник відділу освіти О.І. Якунін

ДОДАТОК
До наказу від «____» ___________2010 р. .№____

П О Л О Ж Е Н Н Я
про командні змагання з техніки пішохідного туризму
в закритому приміщенні серед учнівської молоді м.Чугуєва

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ.
- активізація туристської роботи серед учнівської молоді;
- виявлення сильніших команд з техніки туризму;
- отримання балів до заліку в Спартакіаді зі спорт. туризму 2009-2010 н.р.;
- підвищення безпеки при проведенні заходів з учнівською молоддю.
2. ТЕРМІН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ.
Змагання проводяться 11 квітня 2010 р. в спортивному залі ЗОШ № 1 (о 10.00 - середня група, о 12.00 - старша група ).
3. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ.
До участі в змаганнях запрошується учнівська молодь:
- старшої вікової групи – 1992-1995 р.н. (5 чол. – не менше 2-х дівчат);
- середньої вікової групи – 1996-1998 р.н. (5 чол. – не менше 2-х дівчат).
Учасники мають право брати участь в змаганнях тільки однієї вікової групи.
4. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ.
Змагання проводяться в командному подоланні смуги перешкод з елементами техніки пішохідного туризму.
5. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗМАГАНЬ .
Команда-переможець визначається за найменшою сумою часу, витраченого на проходження дистанції та штрафного часу (1 бал = 20 сек.). При рівності результату перевага надається команді, яка має меншу кількість штрафних балів.
Переможці змагань нагороджуються грамотами ЦТК.

Головний суддя змагань : С.В. Лисенко

Інформація до змагань.
Смуга перешкод середньої вікової групи (клас змагань – І):
Етапи:
1. "Маятник” (повернення вірьовки попереднім учасником команди). На початку та в кінці етапу КЛ (контрольні лінії).
2. "Жердини” (жердин - 3, колод - 4). КЛ – перша та остання колода.
3. "Навісна переправа” (довжина етапу – 11м): обладнана контрольними лініями, двома суддівськими вірьовками, накопичувачами та двома петлями з кожного боку: одна для самостраховки учасника, що підіймається на навісну переправу, друга – для карабіну, через який виконується організація командної страховки. Етап долається з командною страховкою першого учасника, решта – з супроводженням (вірьовка для командної страховки знаходиться на початку етапу "Навісна переправа”). Вірьовка командної страховки повинна випускатись учасником, якщо він її видає та перебиратись – якщо вибирає. Страхуючий повинен стояти на самостраховці на накопичувачі і проводити страхування двома руками в рукавицях без торкання страховочного карабіну руками та дотримувати кут на перегині страховочної вірьовки через замуфтований карабін (руки повинні знаходитись нижче страховочного карабіну), який команда чіпляє самостійно. Кінець страховочної вірьовки повинен бути закріплений на учаснику, що страхує. При подоланні етапу учасником, вірьовка командної страховки не повинна провисати (тягнутись по підлозі). На початку та кінці навісної переправи учасник повинен обов’язково стати на самостраховку на петлю промарковану червоним кольором, після цього порядок пристібування до вірьовок навісної переправи або знятті з них не має значення. Після того, як учасник став на підлогу, за контрольну лінію, він має право відстібнутися від петлі самостраховки.
Після проходження "Навісної переправи” команда забирає свої карабіни і може залишити страховочну мотузку в кінці етапу.
4. "Колода” (довжина - 4м, довжина перил – 5м): етап обладнано суддівськими перилами, контрольними лініями та петлями (по одній з кожного боку). Етап долається з супроводжуючою мотузкою, яка знаходиться перед етапом (діаметром не менше 8 мм), при подоланні учасником етапу вона не повинна провисати : тягнутись по "поверхні води” (підлозі) або набиратись в кільця. Супроводження можна виконувати без рукавиць, напряму (не через карабін), без постановки контролюючого учасника на самостраховку. Кріплення учасника до перил - вусом самостраховки, кріплення супроводжуючої мотузки до учасника карабіном в будь яке місце зблокованої системи. Учасник спочатку пристібує супроводжуючу мотузку, а потім чіпляє "вус” самостраховки на суддівські перила та стає на колоду, в кінці етапу – спочатку виходить за контрольну лінію, потім знімає "вус” самостраховки і тільки потім відстібує супроводжуючу мотузку. Після проходження етапу "Колода” команда забирає свої карабіни та може залишити вірьовку в кінці етапу.
5."Підйом”: обладнано суддівською вірьовкою, яка для зручності закріплена ще і знизу, та контрольною лінією, етап долається з самостраховкою при допомозі схоплюючого вузла. Кут нахилу гімнастичної лавки – 40 град.
Між етапами 5 та 6 знаходяться подвійні суддівські перила-накопичувач, де може розташовуватись вся команда.
6."Спуск” (вертикальний): обладнано суддівською спусковою мотузкою, етап долається з гальмівним пристроєм на командній страховці, яку виконує суддя етапу. Петля суддівської страховки закріплюється учасником до грудного карабіну. Учасник повинен продовжувати виконувати контролювання спускової вірьовки до виходу за контрольну лінію в кінці спуску.
Після спуску кожного учасника суддя повертає петлю страховки нагору.
Фініш команди фіксується по звільненню спускової та страховочної мотузок останнім учасником команди.

Смуга перешкод старшої вікової групи (клас змагань – ІІ) :
Етапи:
Всі мотузки необхідні для проходження етапів за своєю тактикою команда несе з
собою по дистанції
1."Маятник” (повернення вірьовки попереднім учасником команди). На початку та в кінці етапу КЛ (контрольні лінії).
2. "Жердини” (жердин-3, колод-4). КЛ – біля першої та останньої колоди.
3. "Навісна переправа” – Дивись умови середньої групи. Переправа мотузок на етапі "Навісна переправа” дозволяється в рюкзаку або у бухті тільки по робочій мотузці, якщо мотузка переправляється на учаснику в розмотаному вигляді, то один з її кінців повинен бути закріплений на одному з боків переправи на опорі (накопичувач, петля, учасник, який стоїть на самостраховці), якщо в цей час у учасника, що рухається по навісній переправі є командна страховка або супроводження, то контролювати вірьовку (або вірьовки), кінець якої учасник переправляє на собі – необов’язково.
4. "Колода” (довжина - 4м, довжина перил - 5м, ширина колоди - 12см) – умови подолання такі ж, як і у середньої групи.
Далі команда розділяється на дві підгрупи:
І-а підгрупа: два учасники ідуть на «Підйом вільним лазанням» та "Паралельні мотузки”.
5."Підйом” по дошці вільним лазанням (кут нахилу гімнастичної лавки – 50 гр.) – виконується з командною страховкою. Етап обладнано контрольною лінією на початку етапу, петлею сомостраховки внизу, двома проміжними петлями і петлею та подвійними перилами вгорі. Учасник, що страхує, повинен стояти на самостраховці і виконувати її в рукавицях.
6."Паралельні мотузки”: обладнано наведеними суддівськими перилами (три горизонтальні відрізки). Самостраховка учасника, що долає етап, здійснюється кріпленням за верхню перильну вірьовку ковзаючого карабіну на вусу на всіх трьох відрізках. Між першим і другим відрізком кріплення перил не жорстке
Між етапами 6 та 7 знаходяться суддівські перила-накопичувач (два відрізки), де може розташовуватись вся команда.
ІІ-а підгрупа: три учасники долають підйом середньої групи.
Надалі команда об’єднується та долає етап «Спуск».
7."Спуск” (вертикальний, висота - 5м): етап долається за допомогою гальмівного пристрою з самонаведенням та зняттям командної страховки і спускової мотузки. Місце спуску обладнане двома суддівськими заблокованими карабінами згори та петлею внизу, для самостраховки страхуючого. Карабінний зашморг обов’язково виконується тільки останнім учасником, що йде на спуск. Для зняття спускової вірьовки команда може використати вірьовки з етапів "Навісна переправа”, "Колода” або взяти додаткову мотузку. Кінець дії командної страховки та контролювання спускової вірьовки – вихід за контрольну лінію. Учасник, який виконує страховку знизу через верхній карабін, знаходиться за контрольною лінією, на самостраховці.

Фініш фіксується: по виходу всіх учасників команди та спорядження за контрольну лінію, відстібування від петлі самостраховки страхуючого, або ж - по команді капітана.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ДО ЗМАГАНЬ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

1. Дозволяється взаємодопомога учасників команди, підказки членам своєї команди, передача спорядження.
2. На всіх етапах буде введено контрольні лінії та робочу зону команди.
3. Забороняються підказки тренера або болільників команді під час її роботи на дистанції - штраф 6 б. (за кожний випадок).
4. На всіх етапах оголошення штрафу буде також дублюватись суддею підняттям вгору прапорця відповідного кольору:
ЖОВТИЙ - 1 бал
БЛАКИТНИЙ - 3 бали
ЧЕРВОНИЙ - 6 балів
Жовтий + блакитний + червоний - 10 балів
5. Всі петлі страховки та самостраховки будуть промарковані ізоляційною стрічкою:
сині - рекомендовані;
червоні - обов`язкові.
6.Повернення командної страховки на етапі «Навісна переправа» або супроводжуючої вірьовки на етапі «Колода», можливе як по робочій вірьовці так і по підлозі.
7.Спорядження, необхідне команді для проходження дистанції, вона отримує в суддівській колегії та готує до старту самостійно.
8.На етапі «Навісна переправа» вірьовки в ємкості повинні транспортуватись окремо від учасника і тільки по робочій (нижній) мотузці.
9. Кожна команда, згідно своєї тактики, замовляє собі необхідну кількість карабінів, вірьовок (їх діаметр та довжину) та іншого спорядження, виходячи з тих можливостей, що має суддівська колегія. Команда може мати необмежену кількість свого спорядження необхідного їй для проходження етапів.
10.При закріпленні до ПС (пункту страховки) довжина «вуса» може досягати 2-х метрів.
11.Скріплені вірьовки, карабіни вважаються, як один предмет спорядження, якщо воно залишене на етапі (або втрачене на дистанції), якщо втрачено рюкзак, то враховується рюкзак і кожен предмет в рюкзаці.
12.Вірьовки для середньої групи знаходяться перед етапами (після проходження етапу – вони повинні бути зняті з етапу і лежати на підлозі за контрольною лінією) або транспортуватись командою по дистанції згідно правил.

МОЖЛИВІ ПОРУШЕННЯ ТА ШТРАФИ :
1. Переплетіння вірьовки в вузлі – 1 б.
2. Незакручена муфта карабіну – 1 б.
3. Торкання учасником "болота” на маятнику – 1 б.
4. Втрата спорядження (спорядження знаходиться без контролю за лінією етапу або за контрольною лінією, або залишене командою на етапі) – 1 б.
5. Втрата рівноваги на етапі "Спуск” під час приземлення – 1 б.
6. Заступ (наступ) за контрольну лінію однією ногою – 1 б.
7. Торкання частиною тулуба поверхні рельєфу на спуску крім підошв ніг або кистей рук-1б
8. Зрив під час самостраховки (з зависанням на вірьовці) – 3 б.
9. Падіння в межах етапу ”Маятник” – 3 б.
10. Відсутність рукавиць при спуску, страховці – 3 б.
11. Під час спуску, випуск вірьовки з " ведучої ” руки (яка знаходиться нижче спускового
пристрою) або відсутність контролю спускової вірьовки "ведучою” рукою – 3 б.
12. Страховка однією рукою – 3 б.
13. Тертя вірьовок під час руху учасника – 3 б.
14. Торкання срахуючим страховочного карабіну (під час руху учасника) – 3 б.
15. Схоплюючий вузол в руці учасника під час руху на підйомі або на спуску – 3 б.
16. Відсутній контрольний вузол на спусковій вірьовці – 3 б.
17. Не закріплений кінець страховочної або супроводжуючої вірьовки – 3 б.
18. Провисання страховочної або супроводжуючої вірьовки нижче ніг учасника під час підйому, спуску, траверсу або руху по колоді – 3 б.
19. Невірне застосування самостраховки(схопл.вузол замість ковз.карабіну–3б.,навпаки–6 б.)
20. Втрата самостраховки, командної чи суддівської страховки, або відсутність контролю супроводжуючої вірьовки – 6 б.
21. Відсутність контролю вірьовки при переміщенні вантажу окремо від учасника – 6 б.
22. Відсутність самостраховки в учасника, що стоїть на страховці – 6 б.
23. Два учасники на одній мотузці – 3 б.
24. Зрив (ковзання всіх кінцівок) з зависанням на командній страховці – 6 б.
25. Торкання поверхні води (підлоги) на етапі "Колода” – 3 б.
26. Втрата основної мотузки (діаметр - 10 мм, довжина – більше 3 м) – 10 б.
27. Рух не по колоді після зриву – 10 б.
28. Зрив з зависанням на суддівській страховці – 10 б.
29. Невиконання суддівських вимог до проходження дистанції - зняття команди.
30. Кут перегину страховочної вірьовки на карабіні більше 90º – 3б.
31. На етапі "Навісна переправа” рюкзак зі спорядженням або вірьовка (якщо її кінець не закріплено на одному з берегів) переправляються на учаснику – 6 б.
32. При закріпленні до ПС (пункту страховки) довжина "вуса” більше 2 метрів – 3 б.
33. Робота з вірьовкою без рукавиць перед страхуючим (коли не потрібно ставати на самостраховку) – 3 б.
34. Робота з мотузкою перед страхуючим без самостраховки – 6 б.
35. Знаходження на перилах без супроводжуючої мотузки – 6 б.
36. Опора на жердину в "болото” – 3 б.
37. Навантаження двома ногами або двома руками жердини, що впала з двох опор – 3 б.
38. Опора на грунт двома точками опори ( нога – нога, рука – рука, нога – рука ) – 3 б.
39. Опора на грунт однією точкою опори –1 б. ( якщо торкання без опори – не штрафується ).
40. Навантаження однією ногою (рукою) жердини, що впала з опори (або з опор) – 1 б., якщо інша нога в повітрі – 3 б.
41. Втрата контакту з нижньою мотузкою при русі на етапі "Паралельні вірьовки”- 3 б.
42. Перестрибування з опори на опору – 3 б. (кожен проліт).
43. Втрачена (залишена) на етапі жердина – 1б.

Категория: Спортивний туризм | Добавил: ЦTK (04.03.2010)
Просмотров: 410 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Интернет-радио
Онлайн радио
Бесплатные SMS
mts beeline megafon
tele2 tele2 skylink
kyivstar life ukrmts
Игра на мышление
Оплата услуг