Вторник, 20.02.2018, 18:23
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Меню сайту
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Туристські зльоти та змагання

ТУРИСТСЬКІ ЗМАГАННЯ НА МІСЦЕВОСТІ

Додаток  2

до  наказу  відділу  освіти

Чугуївської  міської  ради

12.05.2015   № 215

П О Л О Ж Е Н Н Я

про туристські змагання на місцевості серед школярів м. Чугуєва

1. МЕТА  І  ЗАВДАННЯ

         Туристські змагання школярів проводиться з метою:

 • подальшого розвитку найбільш масових видів спортивного туризму;
 • підвищення спортивної майстерності учнів.

2.  ЧАС  ТА  МІСЦЕ  ПРОВЕДЕННЯ

                Змагання  проводяться: 25 травня (район Кл.-Башкирівки, яр) – пішохідний туризм та туристські навички; 26 травня (площа Леніна – парк) – вело туризм (тріал) та топографія (топодиктант).

3. УЧАСНИКИ  ЗМАГАНЬ

В  змаганнях  беруть  участь  команди  навчальних  закладів міста. Старша група – учні 1998-2000 р.н.  та  середня група - 2001-2003 р.н. 

 1. ПРОГРАМА  ЗМАГАНЬ

               1-й  день  (25 травня – ПОНЕДІЛОК)

 • 10.00 – реєстрація команд;
 • 10.30 - командна смуга перешкод з ТПТ (середня група); 
 • 10.30 - змагання з туристських навичок (старша група).
 • 13.00 - змагання з туристських навичок (середня група);
 • 13.00 - командна смуга перешкод з ТПТ (старша група).

              2-й день  (26 травня - ВІВТОРОК)

-      12.00 - змагання з велотуризму на дистанції «Тріал» (середня група);

-    12.30 - змагання з топографії, вид «Топографічний диктант» (середня група);

-    14.00 - змагання з топографії, вид «Топографічний диктант» (старша група);

-    14.00 - змагання з велотуризму на дистанції «Тріал» (старша група).

5. УМОВИ  ПРОВЕДЕННЯ  ЗМАГАНЬ.

Усі змагання проводяться у двох вікових групах. Склад команди визначається у кожному виді окремо. До мандатної комісії подається іменна заявка, завірена директором навчального закладу і лікарем з вказаним роком народження, ім’ям та прізвищем кожного учня.

                                                ВИДИ  ЗМАГАНЬ:

 1. ПІШОХІДНИЙ  ТУРИЗМ

Командна смуга перешкод – старша і середня групи  (4 чол.- не менше 1 дівчини).

Команда у повному складі долає ряд можливих технічних етапів:

 • Навісна переправа: з самостраховкою “вусом” за верхню суддівську мотузку, для старшої та середньої групи з організацією супроводження. Етап обладнано суддівськими верхньою та нижньою мотузками, петлею та накопичувачем з кожного боку. 
 • Спуск за допомогою гальмівного пристрою з самонаведенням спускової мотузки навколо опори та її зняттям – для обох груп. Для старшої групи

організація верхньої командної страховки для всіх учасників через заглушений суддівський карабін (ЗСК) та її зняттям, для середньої – самостраховка схоплюючим вузлом.

 • Підйом по схилу зі схоплюючим вузлом.
 • Траверс схилу (по суддівських перилах).
 • Колода  з  супроводженням.
 • Жердини.
 • Паралельні мотузки (з самостраховкою).

Всі етапи будуть обладнані контрольними лініями. Штрафи згідно Настанов з ТПТ від 26.03.2011р. Всі необхідні мотузки згідно тактики та спорядження команда готує перед стартом. Для середньої групи мотузки можуть знаходитись на етапах, старша група транспортує їх з початку до кінця дистанції згідно правил. Дозволяється використання власного спорядження (крім автоматичних карабінів).

Порядок проходження та остаточну кількість етапів для кожної групи буде встановлено на місці змагань.  Штрафні бали всіх учасників команди сумуються і переводяться  в час (1 бал = 30 сек.) та додаються до часу проходження дистанції.

Переможець визначається за кращою сумою часу проходження дистанції та штрафного часу, при рівності результатів – за меншою сумою штрафних балів.

 1. ВЕЛОТУРИЗМ

                Вид  змагань – тріал: старша і молодша група (3 хл. х 2 дів.). Залік команди  по трьох кращих результатах у своїй групі, не менше одного з яких серед дівчат. Кожна команда повинна мати свій велосипед. Кожен учасник долає трасу окремо. Довжина дистанції  для  старшої групи – 100-150 м, для середньої – до 100 м. До дистанції  тріалу  будуть входити повороти, нерівності,  спуски, підйоми, кілька етапів з фігурного водіння велосипеду. Штрафні бали нараховуються на всій дистанції. Кожен доторк землі ногою, дерева ногою або рукою, або  розмітки  одним  колесом  –  1 б., падіння (торкання землі коліном або любою частиною тіла вище коліна) – 5 б., виїзд за розмітку на технічному етапі двома колесами – 5б. (1 б.= 5 сек.), серед хлопців та дівчат окремо.

 Команда переможець  визначається за сумою часу залікових учасників в кожній віковій групі окремо.

3. ТОПОГРАФІЯ

Вид  змагань: «Топографічний диктант» (старша і середня групи) – 3 чол., незалежно від статі. Команда повинна намалювати фрагмент карти за заданим текстом в кольоровому зображенні, використовуючи масштаб та умовні топографічні знаки.

Оцінюються: відстані, кути та правильність нанесення топознаків.

4.  ТУРИСТСЬКІ НАВИЧКИ (1б. = 30 сек.)

 • встановлення намету – 4 чол (не менше однієї дівчини) – штрафи: перекіс стійки, складка на даху, відсутність кілка, провисання «конька» – 1б.
 • в’язання вузлів - 3 х 1  (старша гр. – подвійний провідник, академічний, вісімка, зустрічний;  середня гр. – прямий, серединний, вісімка, стремено (навколо опори з контр.); учасники по черзі витягують картку з назвою вузла і зав’язують його. Штрафи: переплетіння мотузок у вузлі, відсутність контрольного вузла, неправильний вибір діаметрів мотузок – 1б., незав’язаний або неправильно зав’язаний вузол – 3б.
 • бухтування мотузки на швидкість ( 2 х 2 , залік 1 х 1 – переможець визначається за кращою сумою часу залікових учасників), ст.гр. мотузка до 30м, сер. гр. – до 20м. Довжина  петлі при бухтуванні  не повинна  перевищувати “розмах” рук учасника,  кінець мотузки повинен бути закріплений не менше ніж трьома повними обертами за всі петлі бухти та продітий  через ці петлі.

Штрафи: відсутність закріплення мотузки в кінці бухти – 3б.,  неповний  оберт  при  закріпленні  або не продіто кінець через петлі – 1б.

                Переможець у виді  “Туристські навички”  визначається за кращою сумою місць трьох конкурсів, (спочатку сумується результат двох груп у кожному виді туристських навичок). При рівності результатів перевага надається конкурсу “В’язання вузлів”, потім – “Встановленню намета”.

Для змагань використовується тільки суддівське спорядження.

 1. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗМАГАНЬ ТА  НАГОРОДЖЕННЯ

                Загально-командний залік навчального закладу  на змаганнях визначається за найменшою сумою місць, які отримали команди старшої та середньої вікових  груп  під час участі в змаганнях з пішохідного туризму (командна смуга перешкод), велотуризму (тріал), топографії (топографічний диктант) та туристських навичок.

                Якщо деякі команди набирають однакову кількість місць, перевага надається команді, яка посіла краще місце в змаганнях з пішохідного туризму, далі, велотуризму, топографії та туристських навичках.

                Команди – переможці змагань на місцевості нагороджуються грамотами відділу освіти виконавчого комітету Чугуївської міської ради

Головний  суддя  змагань                                             С.В.Лисенко    

Категория: Туристські зльоти та змагання | Добавил: ЦTK (14.05.2015)
Просмотров: 171 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг