Среда, 26.01.2022, 01:11
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Меню сайту
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Іcторія Чугуївського центру туризма та краєзнавства

 

Чугуївський  центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області однопрофільний позашкільний навчально заклад, який дає дітям та юнацтву додаткову освіту засобами туризму та краєзнавства,  забезпечує  їх  потреби у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля.

Центр туризму та краєзнавства (далі ЦТК)  було створено 31 серпня 1995 року на підставі рішення виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 31.08.1995р. № 161.

 

З 1995 року  Центр туризму є осередком гурткової, навчально-виховної, методичної та масової роботи серед учнівської молоді міста Чугуєва з туристсько-краєзнавчих питань.

Прийом до центру туризму та краєзнавства здійснюється в період комплектування гуртків з 1 по 15 вересня  навчального року за принципом добровільності вибору видів діяльності дітей на безконкурсній основі і з врахуванням їх інтересів.  Згідно  зі  Статутом  ЦТК  до  закладу  зараховується  учнівська молодь віком від 5 до 20 років.

Головним завданням Чугуївського ЦТК є реалізація державної політики в галузі позашкільної освіти, створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей і підлітків у додатковій освіті, організації їх дозвілля та фізичного загартування, надання методичної допомоги установам освіти з туризму та краєзнавства, підготовка та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, які займаються туристсько-краєзнавчою роботою з учнями, проведення масових заходів  з туризму та краєзнавства, просвітницька діяльність.

 Заклад  працює  за напрямами:

-         спортивний туризм;

-         краєзнавство;

-         екологія;

-         організація дозвілля;

-         робота з обдарованими дітьми;

-         екскурсійна діяльність;

-         оздоровлення гуртківців.

 З метою задоволення потреб учнівської молоді у додатковій освіті на базі всіх навчальних закладів міста створена мережа гуртків туристсько-краєзнавчого профілю. 

Завдяки тому, що туристські гуртки діють на базі усіх навчальних закладів, в учнівської молоді є можливість навчатися, фізично загартовуватися й змістовно проводити позаурочний час. Заняття спортивним туризмом, орієнтуванням, іншими видами туризму сприяють формуванню у дітей здорового способу життя, фізичному загартуванню, вихованню моральних  якостей: дружби, взаємодопомоги, активної громадської позиції тощо.

Заняття краєзнавством  є важливим засобом формування у підростаючого покоління національної свідомості, любові до рідного краю, його природи та  історико-культурної спадщини, виховання патріотів України.

Заняття краєзнавством розширює світогляд учнів на свою малу батьківщину – рідний край.  Вивчення історії і культури свого краю проходить послідовно та поступово, починаючи з дитячого садка, де займаються  діти  старшої та підготовчої груп. Молодші школярі, під час екскурсій  по  місту, знайомляться з архітектурою Чугуєва, мандрують залами художньо-меморіального  музею  І.Ю. Рєпіна, вивчають більш досконало історію рідного краю в  роки Великої Вітчизняної війни. Про результати своєї роботи учні звітують  на  краєзнавчих  конференціях,  беруть участь  в  обласних  та  Всеукраїнських  краєзнавчих  акціях  і  операціях.

Під час туристсько-краєзнавчих подорожей, експедицій, екскурсій учнівська молодь має змогу займатися пошуковою та науково-дослідницькою роботою по вивченню історії, господарства, культури, побуту  свого рідного краю, результатом  такої роботи  є участь  в  Малій Академії наук України.

З метою створення  системи  пошуку обдарованих дітей, залучення їх до творчої діяльності  центром туризму та краєзнавства  двічі на рік  проводяться установчі  сесії  для учнів навчальних закладів міста, консультації  для  кандидатів  і  дійсних  членів  МАН, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт МАН України історико-географічного відділення.

Одним з напрямків діяльності Центру туризму та краєзнавства є робота по відродженню народних ремесел Слобожанщини, які поступово зникають з нашого життя. В гуртках  "Народної творчості”  і  "Мистецтво нашого народу” збирають інформацію та історичні матеріали про ремесла та майстрів народної творчості, пізнають красу народної української вишивки, своїми руками вишивають рушники, серветки, український одяг, переймають досвід майстринь, які живуть в нашому місті. Неодноразово гуртківці Центру туризму та краєзнавства під керівництвом педагогів-ентузіастів брали участь у  міських, обласних та Всеукраїнських  виставках декоративно-прикладного  мистецтва  де  ставали  переможцями  і  лауреатами.

 З метою створення системи безперервної позашкільної освіти  на базі дошкільного закладу № 12 працює  гурток  «Юні туристи-краєзнавці». Під час занять діти знайомляться з природою рідного краю,  його рослинністю, тваринним світом, з історією заснування Чугуєва, з життям та діяльністю видатних особистостей, які мешкали в нашому місті. Під час своїх прогулянок та невеличких походів малята відвідують музеї міста та мальовничі околиці, де любив працювати і творити великий художник І.Ю. Рєпін.  Досвід цієї роботи отримав позитивний відгук  у  фахівців.

Центр туризму неодноразово був одним  із  співорганізаторів  проведення обласних, Всеукраїнських  та  Міжнародних семінарів  для директорів, завідувачів краєзнавчими відділами обласних центрів туризму,  заступників голів міськвиконкомів, викладачів та студентів Харківської академії  фізичної  культури і спорту, педагогічного колективу Харківської обласної станцію юних туристів  з питань організації роботи з туризму, краєзнавства, топографії та картографії.

У центрі туризму та краєзнавства накопичено значний досвід організаційно-масової  роботи.  Масові заходи конкурсного характеру проводяться  згідно з наявними положеннями, сценаріями, розробленими  педагогічними працівниками закладу.

         Протягом  навчального року школярі  з  усіх 8 навчальних закладів міста  беруть  участь в  туристських змаганнях  Чемпіонату  зі спортивного туризму.  В рамках  Чемпіонату  проводяться  два Кубки - в старшій та середніх вікових групах. В рамках Кубків проводяться  особисто-командні та командні змагання  з техніки пішохідного туризму,  спортивного орієнтування, велосипедного туризму  та  топографії.

Протягом року команди гуртківців ЦТК беруть участь в обласних змаганнях зі спортивного туризму. Окрім  змагань, які входять до обласної туристської  спартакіади, гуртківці  центру туризму та краєзнавства  беруть  участь в обласних  та  Всеукраїнських масових заходах, а саме:  Всеукраїнских  змаганнях  зі спортивного туризму у закритих приміщеннях  серед  учнівської  молоді, Чемпіонаті України серед учнівської молоді з техніки пішохідного туризму,  Чемпіонатах та Кубках України зі скелелазіння.

За час  свого  існування були досягнуті певні результати як у виступах у обласних туристських  змаганнях, так і в тих заходах, що проводяться з туризму та краєзнавства  в місті, області  та  країні, про що  свідчать сотні дипломів  та  почесних грамот  завойованих  на  обласних  і  Всеукраїнських  змаганнях  та конкурсах.

 

Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг