Понедельник, 23.12.2024, 08:40
Приветствую Вас Гость | RSS

Чугуївський центр туризму та краєзнавства Чугуївської міської ради Харківської області

Форма входа
Наша кнопка

 On TVsat
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Internet Map

ВАШ IP АДРЕС:

Каталог статей

Главная » Статьи » Анонси, події

ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ

10 квітня 2013 року згідно з планом роботи Чугуївського центру туризму та краєзнавства на весняні канікули вихованці гуртків «Бісероплетіння» та «Народної творчості»  (керівник гуртка Логачова Н.В.) відвідали  краєзнавчий відділ художньо-меморіального музею ім.І.Ю.Рєпіна, де стали  учасниками  майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки, який провела майстриня з Харкова – Хітушко Олена Вікторівна.

Олена Вікторівна цікаво розповіла та продемонструвала різновиди ляльок-мотанок, учасники зустрічі дізналися, що лялька-мотанка не просто іграшка, а твір мистецтва, оберіг, який був неодмінною ознакою національного українського устрою. А скільки звичаїв, обрядів, ритуалів, магічних знаків, повір’їв пов’язано з ляльками, з цим незбагненним дивосвітом, який має свою живу душу та неповторну пісню. Головне призначення ляльки - берегти душу свого власника від зла й нечистих помислів.

Лялька-мотанка є неповторним елементом народної культури, яка символізує  неперервний зв'язок між поколіннями, передає нам інформацію про основні принципи життєдіяльності (праця, відпочинок, свята, обряди, ритуали) сільського хліборобського осередку минулих століть. Вона створювалась шляхом намотування-накручування-зав'язування тканини і ниток.

Гуртківці ознайомилися з виставкою робіт майстрині та навчилися робити ангела та торбинку щастя. Дякуємо Олені Вікторівні, працівникам краєзнавчого відділу за можливість навчитися новому виду прикладного мистецтва.










Категория: Анонси, події | Добавил: ЦTK (12.04.2013)
Просмотров: 532 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Погода
Інтернет-радіо
Онлайн радио
Оплата послуг