П О Л О Ж Е Н Н Я
про особисті змагання з пішохідного туризму
серед молодших школярів міста Чугуєва (в приміщенні)
- МЕТА І ЗАВДАННЯ.
Змагання проводяться з метою популяризації та поширення спортивного туризму серед школярів міста, як одного з видів фізичного загартування, та для подальшого залучення до занять в туристських гуртках більш ширшого кола дітей молодшого віку.
- ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ.
Змагання проводяться «20» лютого 2016 р. в спортивному залі Чугуївської ЗОШ № 1 з 9. 00 - молодша та 11.00 - старша підгрупи.
3. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ.
В змаганнях беруть участь всі бажаючі гуртківці ЦТК, які займаються в гуртках з туризму та школярі у двох вікових групах (2005-2006 р.н. – старша підгрупа та 2007 р.н. і молодші - молодша підгрупа).
4. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ
Змагання проводяться в особистому подоланні смуги перешкод з елементами пішохідного туризму.
ЕТАПИ СМУГИ ПЕРЕШКОД
Старша підгрупа:
- Маятник. Контрольні лінії на початку та в кінці етапу.
- Жердини.
- Навісна переправа (з петлями на початку та в кінці етапу, самостраховка за верхню суддівську мотузку “вусом”). Контрольні лінії на початку та в кінці етапу.
- Колода (самостраховка “вусом” за суддівські горизонтальні перила, з однією зміною самостраховки). Контрольні лінії на початку та в кінці етапу.
- Підйом по спортивному (самостраховка до підйомних перил схоплюючим вузлом), кут нахилу дошки на підйомі – 25 град. Контрольна лінія на початку етапу.
- Траверс – рух по вертикальній гімнастичній стінці (горизонтальні перила, самостраховка “вусом”). Вертикальна контрольна лінія в кінці етапу.
- Фініш – фіксується по торканню підлоги учасником після звільнення траверсу.
Молодша підгрупа:
- Маятник. Контрольні лінії на початку та в кінці етапу.
- Купини. Контрольні лінії на початку та в кінці етапу.
- Навісна переправа (з петлями на початку та в кінці етапу, самостраховка за верхню суддівську мотузку “вусом”). Контрольні лінії на початку та в кінці етапу. Дозволяється допомога учасникам (при необхідності) суддею або тренером при пристібуванні та знятті з навісної переправи без торкання карабінів.
- Колода (самостраховка “вусом” за суддівські горизонтальні перила, без зміни самостраховки). Контрольні лінії на початку та в кінці етапу.
- Підйом по спортивному (тримаючись за мотузку, без “прусика”). Кут нахилу дошки на підйомі – 20 град. Контрольна лінія на початку етапу.
- Траверс - рух по вертикальній гімнастичній стінці (горизонтальні перила, самостраховка “вусом”). Вертикальна контрольна лінія в кінці етапу.
- Фініш – фіксується по торканню підлоги учасником після звільнення траверсу.
- ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗМАГАНЬ ТА НАГОРОДЖЕННЯ.
Переможець визначається за кращим часом проходження дистанції смуги перешкод та плюс штрафні бали, переведені в час (1б. = 10 сек.) в двох вікових підгрупах серед хлопчиків та дівчаток окремо. При рівності результату перевага надається учаснику, який має меншу суму штрафів. Переможці нагороджуються грамотами центру туризму та краєзнавства.
Головний суддя змагань : С.В.Лисенко
Порушення та штрафи :
- Втрата самостраховки – 6 б.
- Зрив (з зависанням на вірьовці) – 3 б.
- Невірне застосування самостраховки (схоплюючий вузол замість ковзаючого карабіну – 3 б., навпаки – 6 б.)
- Переплетіння вірьовки в схоплюючому вузлі – 1 б.
- Незакручена муфта карабіну – 1 б.
- Втрата спорядження – 1 б.
- Заступ за контрольну лінію однією ногою–1б., двома ногами-6б.
- Провисання вірьовки нижче ніг учасника на підйомі – 1б.
- Пропуск купини – 1б.
- Торкання ногою поверхні води (підлоги) на етапі “Колода”– 3 б.
|