П О Л О Ж Е Н Н Я
про туристський зліт школярів м.Чугуєва
- МЕТА І ЗАВДАННЯ.
Туристський зліт школярів серед навчальних закладів міста проводиться з метою:
- подальшого розвитку найбільш масових видів спортивного туризму;
- підвищення спортивної майстерності учнів;
- пропагування здорового способу життя;
- підведення підсумків роботи зі спортивного туризму за навчальний рік.
2. ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ.
Зліт проводиться 24 - 26 травня 2016 року в долині р.Сіверський Донець (район с. Клугино-Башкирівка).
3. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ.
В змаганнях беруть участь команди навчальних закладів міста. Старша вікова група – учні 1999 - 2001 р.н. та середня група – 2002 - 2004 р.н.
4. ПРОГРАМА ЗЛЬОТУ.
1 день (24 травня – вівторок)
- до 9.30 - заїзд та розміщення команд;
- 9.30-10.00 - робота мандатної комісії;
- 11.00 – Особисто-командні змагання зі спортивного орієнтування (старша та середня групи одночасно);
- 14.00 – Змагання з топографії – «Топографічний диктант» (старша та середня групи одночасно);
- 17.00 – Відкриття туристського зльоту, представлення команд («Візитна картка» - 3-5 хв.);
- 19.00 – Нарада представників команд.
2 день (25 травня – середа)
- 10.00 – Змагання з ПТ на «Командній смузі перешкод» (середня група);
- 10.00 – Змагання з топографії («Маршрутна зйомка» - старша група);
- 14.00 – Змагання з ПТ на «Командній смузі перешкод» (старша група);
- 14.00 – Змагання з топографії («Маршрутна зйомка» - середня група);
- 19.00 – Нарада представників команд.
3 день (26 травня – четвер)
- 9.00 – Змагання з велотуризму на дистанції «тріал» (старша група);
- 9.00 – Змагання з туристських навичок (середня група);
- 11.00 – Змагання з велотуризму на дистанції «тріал» (середня група);
- 11.00 – Змагання з туристських навичок (старша група);
- 14.00 – Підведення підсумків змагань;
- 15.00 – Закриття туристського зльоту;
- 16.00 – Роз’їзд команд.
5. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ.
Усі змагання проводяться у двох вікових групах. Склад команди визначається у кожному виді окремо. До мандатної комісії зльоту подається іменна заявка, завірена директором навчального закладу і лікарем з вказаним роком народження, ім’ям та прізвищем кожного учня.
ВИДИ ЗМАГАНЬ:
- ПІШОХІДНИЙ ТУРИЗМ
Командна смуга перешкод – старша і середня групи (5 чол., не менше двох дівчат). Команда у повному складі долає ряд можливих технічних етапів:
- Навісна переправа: з самостраховкою “вусом” за верхню суддівську мотузку, для старшої та середньої групи з організацією супроводження. Етап обладнано суддівськими мотузками, контрольними лініями, петлею з кожного боку.
- Спуск за допомогою гальмівного пристрою з самонаведенням спускової мотузки навколо опори та її зняттям – для обох груп. Для старшої групи організація верхньої командної страховки для всіх учасників та її зняттям, для середньої – самостраховка схоплюючим вузлом.
- Підйом по схилу зі схоплюючим вузлом.
- Траверс схилу (по суддівських перилах).
- Колода з супроводженням.
- Жердини.
- Маятник.
- Паралельні мотузки.
Всі етапи будуть обладнані контрольними лініями. Штрафи згідно Настанов з ТПТ від 11.04.2015р. Усі необхідні мотузки згідно тактики та спорядження команда готує перед стартом. Для середньої групи мотузки можуть знаходяться на етапах, старша група транспортує їх з початку до кінця дистанції згідно правил. Дозволяється використання власного спорядження (крім автоматичних карабінів).
Порядок проходження та кількість етапів для кожної групи буде встановлено на місці зльоту. Штрафні бали всіх учасників команди сумуються і переводяться в час (1 бал = 30 сек.) та додаються до часу проходження дистанції.
Переможець визначається в кожній віковій групі за кращою сумою часу проходження дистанції та штрафного часу, при рівності результатів – за меншою сумою штрафних балів.
- ВЕЛОТУРИЗМ
Вид змагань – «Тріал»: старша і молодша групи (5 чол.). Залік команди по трьох кращих результатах у своїй групі, не менше одного з яких серед дівчат. Кожна команда повинна мати свій велосипед. Кожен учасник долає трасу окремо. Довжина дистанції для старшої групи – 300-400 м, для середньої - 200-300 м. До дистанції тріалу будуть входити повороти, нерівності, спуски, підйоми, кілька етапів з фігурного водіння велосипеду. Штрафні бали нараховуються тільки на технічних етапах, які будуть виділені прапорцями (початок та кінець). Кожен доторк землі ногою, дерева ногою або рукою, або розмітки одним колесом – 1 б., падіння (торкання землі коліном або любою частиною тіла вище коліна) – 5 б., виїзд за розмітку на технічному етапі двома колесами – 5б. (1 б.= 5 сек.).
Команда переможець визначається за кращою сумою часу залікових учасників в кожній віковій групі окремо.
3. ТОПОГРАФІЯ
Види змагань:
«Топографічний диктант» (старша і середня групи) – 3 чол., незалежно від статі. По даному тексту, використовуючи масштаб та умовні топографічні знаки, команда повинна накреслити карту;
«Топографічна маршрутна зйомка місцевості» (старша і середня групи) – 3 чол., незалежно від статі.
Оцінюються: відстані, кути та правильність нанесення топографічних знаків.
Команда переможець визначається за сумою місць у двох видах в кожній віковій групі окремо.
4. СПОРТИВНЕ ОРІЄНТУВАННЯ
Вид змагань- «Заданий напрямок». Беруть участь 6 чол.(залік:2хл.-2дівч.).
Змагання проводяться в двох вікових групах, серед юнаків та дівчат окремо. Вікові групи: - старша група (1999-2001 р.н.), середня група (2002-2004 р.н.). Змагання проводяться на кольоровій карті. Мірило: 1:7500. Старт роздільний, інтервал 1 хв. Відмітка КП здійснюється компостером або олівцем в особисту картку учасника. Кожен учасник повинен мати компас, годинник та одяг згідно з погодними умовами.
Аварійний АЗИМУТ – Захід (с. Клугино-Башкирівка).
Контрольний час для всіх вікових груп – 1 година.
Переможці визначаються за кращим часом знаходження усіх КП своєї вікової групи. При перевищенні КЧ (контрольного часу), не знаходженні якогось з КП – учасник знімається зі змагань.
Команда переможець визначається за кращою сумою місць залікових учасників в кожній віковій групі окремо.
5. ТУРИСТСЬКІ НАВИЧКИ (1б. = 30 сек.)
- Встановлення намету – 4 чол (не менше однієї дівчини) – штрафи: перекіс стійки, складка на даху, відсутність кілка, провисання «конька» – 1б.
- В’язання вузлів - 3 х 2 (старша гр. – подвійний провідник, академічний, вісімка, зустрічний, австрійський схоплюючий; середня гр. – прямий, серединний провідник, стремено, схоплюючий, брамшкотовий); учасники по черзі витягують картку з назвою вузла і зав’язують його. Штрафи: переплетіння мотузок у вузлі, відсутність контрольного вузла, неправильний вибір діаметрів мотузок – 1б., незав’язаний або неправильно зав’язаний вузол – 3б.
- Бухтування мотузки на швидкість (2 х 2, залік 1 х 1 – переможець визначається за кращою сумою часу залікових учасників), ст.гр. мотузка до 30м, сер. гр. – до 20м. Довжина петлі при бухтуванні не повинна перевищувати “розмах” рук учасника, кінець мотузки повинен бути закріплений не менше ніж трьома повними обертами за всі петлі бухти та продітий через ці петлі.
Штрафи: відсутність закріплення мотузки в кінці бухти – 3б., неповний оберт при закріпленні або не продіто кінець мотузки через петлі – 1б.
Команда переможець у виді змагань “Туристські навички” визначається за кращою сумою місць трьох конкурсів, а у конкурсах - за сумою часу залікових учасників в кожній віковій групі окремо.
При рівності результатів перевага надається конкурсу “В’язання вузлів”, потім – “Встановленню намета”.
Для змагань використовується тільки суддівське спорядження.
6. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗМАГАНЬ ТА НАГОРОДЖЕННЯ
Загально-командний залік навчального закладу на турзльоті визначається за найменшою сумою місць, які отримали команди старшої та середньої вікових груп під час участі в усіх змаганнях, а також буде визначено переможців у кожній віковій групі окремо.
Якщо деякі команди набирають однакову кількість місць, перевага надається команді, яка посіла краще місце в змаганнях з пішохідного туризму, далі спортивному орієнтуванні, топографії, потім у велотуризмі та туристських навичках.
Команди – переможці турзльоту нагороджуються грамотами відділу освіти Чугуївської міської ради.
|