28 травня 2014 року в районі Клугино-Башкирівки відбувся ІХ-й зліт юних краєзнавців міста Чугуєва, який проводився в рамках руху учнівської молоді України «Моя земля – земля моїх батьків». Зліт юних краєзнавців проводився з метою сприяння розвитку пізнавальних інтересів учнівської молоді з різних напрямків краєзнавства; поглиблення знань учнів з основ географії, історії, екології, геології, народознавства тощо; набуття навичок польових досліджень, спостережень на місцевості та навичок подолання природних перешкод під час походів.
В краєзнавчому зльоті взяли участь команди 7 навчальних закладів міста. Змагання з теоретичної та практичної експедиційної роботи відбувалися під час проходження кожною командою маршруту, який складався з 7-ми контрольно-залікових краєзнавчих та 1-ї туристської станцій. За програмою зльоту юні краєзнавці на кожній станції туристсько-краєзнавчого маршруту повинні були виконати декілька теоретичних або практичних завдань.
В цьому році ІХ-й зліт юних краєзнавців м. Чугуєва був присвячений 170-річчу від дня народження великого художника І.Ю.Рєпіна, тому кожен учасник зльоту мав можливість показати свої знання на станції «Мистецтвознавство».
Під час виконання окремих завдань члени команд показали:
На станції «Мистецтвознавство» на тестові питання «Чугуїв і Рєпін» точніше за всіх відповіли учні Чугуївської ЗОШ №1 та Клугино-Башкирівської ЗОШ. Краще за всіх визначили і дали повну характеристику репродукціям І.Ю.Рєпіна юні мистецтвознавці Чугуївського НВК і Клугино-Башкирівської ЗОШ.
На станції «Топографія» максимальну кількість балів за викреслювання фрагменту топографічної карти отримали топографи гімназії № 5 та ЗОШ №1, які краще за всіх впоралися з запропонованим текстом топодиктанту, а команди ЗОШ №4, гімназії №5 та Клугино-Башкирівської ЗОШ точніше за всіх виконали й накреслили профіль схилу ділянки місцевості.
На станції «Історичне краєзнавство» краєзнавці Клугино-Башкирівської ЗОШ точніше за всіх відповіли на тестові питання з історії Чугуєва та «Чугуїв в роки ВВВ». За мінірозкоп археологічних знахідок більше балів отримала команда Чугуївської гімназії № 5, а за співвідношення артефактів – юні археологи ЗОШ № 1.
На станції «Географічне краєзнавство» безпомилково визначили формулу деревостою та описали ділянку лісу команда Клугино-Башкирівської ЗОШ, а географи ЗОШ №1 набрали максимальну кількість балів в визначенні азимутів і відстаней між заданими орієнтирами.
На станції «Геологія» команда НВК № 6 отримала максимальну кількість балів за визначення мінералів та гірських порід, на теоретичні питання добре відповіли команди НВК №6 та ЗОШ № 2.
На станції «Екологія» краще за всіх показали знання лікарських рослин і їх використання команда Чугуївської гімназії №5 та ЗОШ №2, точнішими за всіх у визначенні лікарського збору були юні краєзнавці ЗОШ №2 та Клугино-Башкирівської ЗОШ.
На станції «Народознавство» краще за всіх визначили та охарактеризували предмет побуту команди гімназії №5, ЗОШ №7 та Клугино-Башкирівської ЗОШ, точніше за всіх відповіли на тестові питання з народознавства члени команд гімназії №5 та Клугино-Башкирівської ЗОШ визначили обрядові свята учні ЗОШ № 1. Команда Клугино-Башкирівської ЗОШ вірніше за всіх описала фрагменти календарних свят.
Взагалі, команди навчальних закладів показали непогані теоретичні знання та практичні вміння, які вони зможуть використовувати при подальшому вивченні навчальних предметів.
В загальнокомандному заліку ІХ-го зльоту юних краєзнавців м.Чугуєва місця розподілилися наступним чином:
І-е місце - Клугино-Башкирівська ЗОШ;
ІІ-е місце – гімназія №5;
ІІІ-є місце – НВК №6;
4-е місце – ЗОШ №1;
5-е місце - ЗОШ №2;
6-е місце - ЗОШ №4;
7-е місце - ЗОШ № 7
|