П О Л О Ж Е Н Н Я
про ХV-і відкриті командні змагання з пішохідного туризму
в закритому приміщенні на “Кубок Чугуєва“
- МЕТА І ЗАВДАННЯ.
Змагання проводяться з метою:
- активізації туристської роботи серед молоді;
- популяризації та подальшого розвитку спортивного туризму, пропаганди здорового способу життя;
- виявлення найсильніших команд зі спортивного туризму;
- підвищення рівня туристської майстерності учасників змагань та безпеки при проведенні туристських заходів з молоддю.
- ТЕРМІН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ.
Змагання проводяться 9 квітня 2017 року в спортивній залі ЗОШ № 1 м.Чугуєва (вул. Гвардійська - 20). Початок змагань о 9.00. Довідки за телефоном:
0-(246)-2-20-62 – Центр туризму та краєзнавства. Показ дистанції (для бажаючих) та нарада представників команд – 1 квітня о 14.00 в спортивній залі ЗОШ № 1.
- УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ.
До участі в змаганнях допускаються учасники не молодше 2004 р.н. Склад команди - 6 чол. (не менше 1-ї дівчини). У змаганнях можуть брати участь не повні команди але не менше ніж 4 учасники (з них не менше 1-ї дівчини). До мандатної комісії подається заявка встановленого зразка з допуском лікаря.
- ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ.
Змагання проводяться в командному подоланні етапів смуги перешкод з пішохідного туризму. Вид змагань - «За вибором».
- ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗМАГАНЬ ТА НАГОРОДЖЕННЯ.
Результат команди визначається сумою плюсових балів набраних учасниками за подолані етапи мінус штрафні бали. Якщо після закінчення КЧ на фініші немає учасника, команда отримує 20 штрафних балів за кожного та бали за фактичну втрату спорядження і займає місце в загальному протоколі відповідно до результату.
Команди-переможці змагань нагороджуються грамотами міськвиконкому та перехідним кубком.
Положення є офіційним викликом на участь у змаганнях.
Головний суддя змагань : С.В.Лисенко (066-33-54-178) (chuguevctk.at.ua)
Умови проведення командних змагань з пішохідного туризму на дистанції «Смуга перешкод» (за вибором). Загальні положення
1. Кількість етапів: суміщених – 17 (окремих – 30).
2. ЗЧ (заданий час на всю дистанцію) - 30 хв.
3. Проходження всієї дистанції в касках з номерами від 1 до 6, одежа учасників повинна закривати лікті та коліна.
Перелік етапів та їх вартість
- В’язання вузлів – 20 б.
- Підйом вільним лазінням (6б.) + Спуск по ВП (з самонаведенням) (6б.) або Спуск по СП (4б.) – 12б. (або 10б.)
- Навісна переправа (скельна) (з самонаведенням) – 14б.
- Підйом по ВП (10б.) + Паралельні горизонтальні перила (6б.) + Спуск по ВП (з самонаведенням) (6б.) або Спуск по СП (4б.) – 22б. (або 20б.)
- Навісна переправа (через умовну річку) (суддівська) (з супроводженням) – 8б.
- Похилі паралельні перила вгору (8б.) + Крутопохила НП вниз (суддівська) (10б.) або «Спуск по ВП» (з самонаведенням) (6б.), або Спуск по СП (4б.), або Крутопохила НП вниз (з самонаведенням) (14б.) – 18, 14, 12 або 22б.
- Траверс схилу (з самонаведенням) – 6б.
- Крутопохила НП вгору (14б.) + Спуск по ВП (з самонаведенням) (6б.) або Спуск по СП (4б.) - 20б. (або 18б.).
- Переправа по колоді через яр (суддівська) – 6б.
- Траверс скельної ділянки (з самонаведенням) -18 б.
- Підйом по ВП (10б.) + Крутопохила НП вниз (10б.) – 20б.
- Маятник – 3 б.
- Жердини – 3 б.
- Підйом по схилу (4б.) + Паралельні перила (6б.) + Спуск по схилу (4б.) – 14б.
- Переправа по колоді через яр (з самонаведенням перил) – 8б.
- Скельний підйом (10б.) + Спуск по ВП (з самонаведенням) (8б.) або Спуск по СП (4б.) – 18б. (або 14б.).
- Скельний підйом (10б.) + НП (суддівська) (10б.) + «Спуск по ВП» (з самонаведенням та КС) (6б.) або Спуск по СП з КС (4б.), або Крутопохила НП вниз (суддівська) (10б.), або Крутопохила НП вниз (з самонаведенням) (14б.),– 26, 24,30, 34б.
Старт та фініш суміщені і знаходяться в колі, по центру спортивної зали. На початку кожного етапу – табличка з його назвою. За проходження кожного етапу учасник отримує визначену кількість балів. Кількість етапів, порядок їх проходження та кількість учасників, які працюють на етапі, команда визначає сама. Команда може працювати на декількох етапах одночасно та змінювати тактику під час роботи. Команда у повному складі починає роботу зі старту. Учасник отримує бали за проходження етапу, якщо він закінчив роботу на етапі. Будь який учасник може виконувати роботу на початку етапу і не проходити його, при цьому залікові бали він не отримує, але його штрафні бали залишаються. В кінці етапу може працювати тільки той учасник, який його пройшов. Якщо учасник пройшов етап, він не може повернутися на кінець передостаннього етапу або на початок будь-якого з пройдених з порушенням умов проходження етапів. Якщо учасник повернувся на початок пройденого етапу без порушення умов – вважається, що учасник цей етап не проходив і бали за нього анулюються. Учасник не отримує балів за повторне проходження етапів. Спорядження, яке використовувалось на етапі, може бути повернене на будь-який бік етапу. До закінчення КЧ уся команда та спорядження повинні знаходитись в колі, по центру спортивної зали. Команда може брати своє необхідне спорядження, яке знаходиться в центрі зали, в любий час та залишати там уже використане. Судді оголошують про закінчення КЧ за 3 та 1 хв. Спорядження, яке залишилось на дистанції після закінчення КЧ, рахується як загублене. Учасник, який не встиг фінішувати отримує штраф 20 б.
СКОРОЧЕННЯ
КЛ – контрольна лінія
ЗСК-заглушений суддівський карабін
ВО – вантажна опора
ПО – поліспасна опора
ЛО – локальна опора
ПС – пункт страховки
ППС – проміжний пункт страховки
СП – суддівські перила
КП – командні перила
ПСП – подвійні суддівські перила
КС – командна страховка
СС – суддівська страховка
с/с – самостраховка
НЗ – небезпечна зона етапу
БЗ – безпечна зона етапу
ЦБ – цільовий берег
ВБ – вихідний берег
ДП – ділянка перешкоди
ОЛ – обмежувальна лінія
ЛВС - лінія втрати спорядження
ЛС – лінійна страховка
Опис етапів дистанції
- В’язання вузлів
Вартість етапу – максимально 20 б. Вірьовки для в’язання вузлів - суддівські. Один або декілька учасників зав’язують вузли з Настанов (20шт.) в любій кількості, в довільному порядку, в любий час. Кожен зав’язаний вузол - 1б. Вузли не повинні повторюватись. Мотузки з вузлами залишаються на етапі. Штрафи згідно Настанов.
- Підйом вільним лазінням (з КС)(6б.) + Спуск по ВП (з самонав. та КС)(6б.) або Спуск по суддівських ВП з КС (4б.)
Вартість етапу – 12 б.(або – 10б.) Довжина підйому та спуску – по 4м., відстань між ними 2 м.
Підйом - на початку: БЗ, гімнастична стінка, ЛВС, 2 ВО (петлі), верхня СС для першого учасника; на ДП - 2 ППС (ЛО-петлі), ОЛ. Транспортування першому учаснику вантажу не дозволяється. В кінці – НЗ, 2 ВО (ЗСК + петля), ПСП, поличка. Кінець роботи на етапі – постановка учасника на с/с в кінці етапу.
Спуск - на початку: НЗ, ПСП, 3 ВО (2 ЗСК+1 петля), поличка, суддівські ВП (для спуску); на ДП – ОЛ; в кінці: БЗ, 2 ВО (петлі), ЛВС. Учасник має можливість для спуску по суддівських вертикальних перилах з верхньою КС. Кінець роботи учасника на етапі – приземлення в кінці етапу.
- Навісна переправа (скельна) (з самонаведенням) (14б.).
Робота в зоні етапу на самостраховці. Вартість етапу – 14б. Довжина етапу - 11м.
З обох боків: НЗ, ЛВС, ПСП, 2 ВО (петлі) та 1 ПО (ЗСК). Перший учасник долає етап будь-яким способом на КС. Інші учасники долають етап по наведених подвійних КП з супроводженням. Кінець роботи на етапі – постановка учасника на с/с в кінці етапу.
- Підйом по ВП (з КС) (10б.) + Паралельні горизонтальні перила (з супроводженням) (6б.) + Спуск по ВП (з самонаведенням та КС) (6б.) або Спуск по суддівських ВП з КС (4б.) Вартість етапу – 22 б. або (20 б.) Довжина - 17м. (6 + 5 + 6).
Підйом – на початку: БЗ, вертикальні СП (для всіх учасників), верхня СС – тільки для першого учасника, 2 ВО (петлі), ЛВС. На ДП - 1 ППС (ЗСК). Перший учасник здійснює підйом по СП з верхньою СС та нижньою КС через гальмівний пристрій (який може розташовуватись на учаснику), інші учасники - по СП з верхньою КС. Транспортування першому учаснику вантажу на собі дозволяється. В кінці – НЗ, 3 ВО (2 ЗСК+1 петля), СП для спуску. Кінець роботи на етапі – постановка учасника на с/с в кінці етапу. Учасник має можливість для спуску по суддівських вертикальних перилах з верхньою КС але бали за це він не отримує.
Паралельні перила – на початку: ВО (петля); на ДП - верхні та нижні подвійні СП; в кінці - ВО (петля). Кінець роботи на етапі – постановка учасника на с/с в кінці етапу.
Спуск – на початку: НЗ, ПСП, 3 ВО (2 ЗСК + 1 петля), СП для спуску; в кінці – БЗ, 2 ВО (петлі), ЛВС. Учасник має можливість для спуску по суддівських вертикальних перилах з верхньою КС. Кінець роботи учасника на етапі – приземлення в кінці етапу.
5. Навісна переправа (суддівська) через умовну річку (з супроводженням)
Вартість етапу – 8 б. Довжина – 11м. Етап обладнаний подвійними СП; з обох боків БЗ, КЛ, ПСП. Використання супроводжуючої мотузки для всіх учасників - обов’язкове. Кінець роботи учасника на етапі – вихід за КЛ в кінці етапу та звільнення суддівського спорядження.
- Похилі паралельні перила вгору (з с/с) (8 б.) + Крутопохила НП вниз (з КС) (10б.) або «Спуск по ВП з самонаведенням та з КС» (6б.), або Спуск по Крутопохилій НП вниз (з самонаведенням)(14б.), або Спуск по СП (4б.)
Вартість етапу визначається в залежності від варіанту проходження учасником етапу. Довжина паралельних перил -8м; крутопохилої переправи -12м., спуск – 5,5м.
Паралельні перила - обладнані подвійними верхніми та нижніми СП; на початку: БЗ, КЛ на нижніх перилах, ЛВС, 2 ВО (петлі). В кінці: НЗ, 1 ВП. Учасники долають етап на с/с схоплюючим вузлом до верхніх суддівських перил. Кінець роботи на етапі – постановка учасника на с/с в кінці етапу.
Крутопохила НП вниз - на початку: НЗ, 2 ВО (ЗСК+петля); на ДП - подвійні СП; в кінці – БЗ, 3 ВП, КЛ. При подоланні етапу останнім учасником команди (шостим), для нього повинна бути готова система супроводження (мотузка або частина мотузки, яка буде закріплена на ЦБ та на шостому учаснику команди, що рухається по Кр.пох.НП вниз). Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу та звільнення суддівського спорядження. Вертикальний спуск - на початку: НЗ, 3 ВО (2 ЗСК+петля), СП для спуску; в кінці: БЗ, 2 ВО (петлі). Кінець роботи учасника на етапі – приземлення в кінці етапу.
Спуск по Крутопохилій НП вниз (з самонаведенням) - опис в етапі № 17.
- Траверс схилу (з самонаведенням)
Вартість етапу – 6 б. Довжина етапу – 10м. Етап обладнано: на початку і в кінці етапу БЗ, 2 ВО (петлі) та КЛ, на ДП 3 ППС. Усі ділянки етапу горизонтальні. Проходження етапу – на КС через гальмівний пристрій (або пристрій який забезпечує страховку учасника) для першого і останнього учасника, решта учасників долають етап на с/с по наведених командою перилах. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.
- Крутопохила НП вгору (з КС) (14б.) + Спуск по ВП (з самонавед. та КС) (6б.) або Спуск по СП (4б.)
Вартість етапу - 20 б.(або 18б.). Довжина крутопохилої НП - 13м., спуску – 4,0 м.
Крутопохила НП - на початку: БЗ, 2 ВП, ПСП, КЛ, верхня СС для першого уч-ка; на ДП - подвійні СП; в кінці – НЗ, ПСП, 2 ВО (ЗСК+петля), поличка. Кінець роботи учасника на етапі - постановка на с/с в кінці етапу. Перший учасник долає етап з верхньою СС. Решта учасників переправляється по СП з верхньою КС згідно правил. Дозволяється використання ролика.
Спуск по ВП - на початку: НЗ, ПСП, 3 ВО (2 ЗСК + петля), поличка, СП для спуску; в кінці: БЗ, 2 ВО (петлі), ЛВС. Кінець роботи учасника на етапі – приземлення в кінці етапу.
- Переправа по колоді через яр (з супроводженням)
Вартість етапу – 6 б. Довжина етапу – 11м. Етап обладнаний колодою, СП, з обох боків: БЗ, КЛ,1ВО (петля), 1ЛО (петля). Використання супроводжуючої мотузки для всіх учасників обов’язкове. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу та звільнення суддівського обладнання.
- Траверс скельної ділянки (з самонаведенням)
Вартість етапу – 18 б. Довжина траверсу – 15 м.
Етап обладнано верхньою СС для першого учасника, нижньою ОЛ; на початку і в кінці етапу – БЗ, 2 ВП, КЛ. Етап має 5 ППС (локальні петлі), 1ВО (ЗСК) на 4-му ППС (відрізки: горизонт (1,5м.) – горизонт (1,5м.) – підйом (1,5м.) – горизонт (1,5м.) – спуск (2,5м.) – горизонт (1,5м.). Проходження першого та останнього учасника – на КС через гальмівний пристрій, решта - на с/с по наведених командою перилах. Транспортування вантажу першому учаснику не дозволяється. Проходження спускового відрізку (для першого і останнього учасника) без командних перил - заборонено. Постановка учасника на с/с в ППС заборонена. Кінець роботи учасника на етапі – його вихід за КЛ в кінці етапу.
- Підйом по ВП (з КС) (10б.) + Крутопохила НП вниз (з КС) (10б.)
Вартість етапу – 20 б. Довжина - 17м. (5 + 12).
Підйом - на початку: БЗ, верхньою СС (тільки для першого учасника), 2 ВО(петлі), ЛВС. На ДП 1 ППС, вертикальні СП для всіх учасників. Перший учасник здійснює підйом по СП з верхньою СС та нижньою КС через гальмівний пристрій (який може розташовуватись на учаснику), інші учасники - по СП з верхньою КС через гальмівний пристрій (два карабіни і т.і.). В кінці - 3 ВО (1 ЗСК + 2 петлі). Кінець роботи учасника на етапі – постановка на с/с в кінці етапу.
Крутопохила НП вниз - на початку: НЗ, 2 ВО (ЗСК+петля); на ДП - подвійні СП, в кінці – БЗ, 2 ВО (петлі), КЛ. При подоланні етапу останнім учасником команди (шостим), для нього повинна бути готова система супроводження. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу та звільнення суддівського обладнання.
- Маятник
Вартість етапу – 3б. Довжина - 5м. Мотузку суддя подає тільки першому учаснику, решта – за тактикою команди. Вхід на етап тільки з цільового берегу, де є точка закріплення кінця маятника (за необхідністю). На початку та в кінці етапу КЛ. Самостраховка та супроводження для учасників не обов’язкові.
- Жердини
Вартість етапу – 3б. (жердин - 3, колод - 4). КЛ – перша та остання колода. Використані жердини необхідно винести за КЛ етапу.
- Підйом по схилу (з с/с) (4б.) + Паралельні перила (з супроводженням)(6б.) + Спуск по схилу (4б.) (з КС або з с/с)
Вартість етапу – 14 б. Довжина - 18м. (підйом (4м.)+пар.перила(10м.)+спуск(4м.).
Підйом - на початку БЗ, 2 ВО (петлі), КЛ, ЛВС; на ДП – СП, гімнастична лавка. Усі учасники здійснюють підйом по СП з с/с; в кінці – НЗ, 2 ВО (1 петля+1 ЗСК). Кінець роботи учасника на етапі – постановка на с/с в кінці етапу.
Паралельні перила - На ДП – верхні та нижні подвійні СП. Етап долається на самостраховці з супроводженням. Кінець роботи учасника на етапі – постановка на с/с в кінці етапу.
Спуск – на початку: НЗ, 3 ВО (2 петл+1 ЗСК); на ДП – СП, гімнастична лавка; в кінці – БЗ, 2 ВО (петлі), КЛ, ЛВС. Етап долається з с/с (схоплюючий вузол) або з верхньою КС і з гальмівним пристроєм. Кінець роботи учасника на етапі – його вихід за КЛ в кінці етапу та звільнення суддівського обладнання.
- Колода (через яр) з самонаведенням перил (8б)
Вартість етапу – 8б. Довжина – 11м. Етап обладнаний колодою; з обох боків: БЗ, КЛ, 2 ВО (петлі), 1 ПО (ЗСК). Перший учасник долає етап по колоді з КС. Для решти учасників використання супроводжуючої мотузки обов’язкове. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.
- Скельний підйом (з КС) (10б.) + Спуск по ВП(з самонаведенням та КС)(8б.) або Спуск по суддівських ВП з КС (4б.).
Вартість етапу – 18 б. (або 14б.). Довжина підйому та спуску – по 5,5м., відстань між ними 2 м.
Підйом. Етап обладнано на початку: БЗ, скельна стінка, 2 ВО (петлі), ЛВС, верхня СС тільки для першого учасника; на ДП - 2 ППС; в кінці – НЗ, 2ВО (1 ЗСК+1 петля), ПСП.
Спуск: на початку – НЗ, ПСП, 3ВО (2 ЗСК+1 петля), СП для спуску; в кінці – БЗ, 2 ВО (петлі), ЛВС. Кінець роботи на етапі – приземлення учасника.
- Скельний підйом (з КС)(10б.) + НП (суддівська) (з супроводженням) (10б.) + Спуск по ВП (з самонав. та КС)(6б.) або спуск по СП з КС (4б.), або Спуск по Крутопохилій НП вниз з КС (суддівська) (10б.), або Спуск по Крутопохилій НП вниз (з самонаведенням та з КС)(14б.)
Вартість етапу – в залежності від виду спуску.
Скельний підйом. Довжина підйому – 5,5м. Етап обладнано на початку: БЗ, скельною стінкою, 2 ВО (петлі), верхньою СС тільки для першого учасника, ЛВС; на ДП - 2 ППС; в кінці – НЗ, 3ВО (2 ЗСК+1 петля), ПСП, СП для спуску. Кінець роботи учасника на етапі – постановка на с/с в кінці етапу. Учасник має можливість для спуску по суддівських вертикальних перилах з верхньою КС але бали за це він не отримує.
Навісна переправа (суддівська). Довжина етапу - 17м. Етап обладнано на початку: НЗ, 3 ВО (1 ЗСК+2 петлі), ПСП; на ДП – подвійні СП, лінійна СС; в кінці – НЗ, 2 ВО (1 петля + 1 ЗСК). Кінець роботи учасника на етапі – постановка на с/с в кінці етапу.
Вертикальний спуск обладнано: на початку – НЗ, 3 ВО (2 ЗСК+ 1 петля); в кінці етапу – БЗ, 2 ВО (петлі). Кінець роботи на етапі – приземлення учасника.
Крутопохила НП вниз (суддівська). Довжина етапу - 12м. Етап обладнано - на початку: НЗ, 2 ВО (1 ЗСК + 1 петля); на ДП - подвійні СП; в кінці – БЗ, 2 ВО (петлі), КЛ. При подоланні етапу останнім учасником команди (шостим), для нього повинна бути готова система супроводження. Кінець роботи учасника на етапі – його вихід за КЛ в кінці етапу та звільнення суддівського обладнання.
Крутопохила НП вниз (самонаведення) – 14б. Довжина етапу – 8 м. Етап обладнано - на початку: НЗ, 1 ПО (ЗСК), 2 ВО (ЗСК+петля); в кінці – БЗ, 1 ПО (ЗСК), 2 ВО (петлі), КЛ. При подоланні етапу останнім учасником команди (шостим), для нього повинна бути готова система супроводження. Кінець роботи на етапі – вихід учасника за КЛ в кінці етапу.
Додаткові умови до проведення та суддівства змагань.
ВИМОГИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ
Головна суддівська колегія має право внести зміни до цих умов у бік полегшення (відповідно до п.1.4.4. Правил змагань зі спортивного туризму 2008р.) та Настанов, щодо проведення змагань з пішохідного туризму, затверджених рішенням Виконкому Федерації спортивного туризму України 11 квітня 2015 року (зі змінами).
- Причеплення і відчеплення від основних перил скельної навісної переправи та «Колоди» (з суддівськими перилами) виконується через петлі самостраховки - при порушенні штраф 6б.
- Використання роликів на етапі “Крутопохила навісна переправа вниз” – заборонено.
- При порушенні техніки безпеки (втрата страховки, самостраховки), учасник отримує штраф і не має права рухатись далі, доки не виправить помилку – якщо не може виправити (вимушене порушення умов) - штраф 10б.
- Підйом по ВП для першого учасника здійснюється тільки при наявності точки с/с (жумар, шант, протрекшен, мікросендер, схоплюючий вузол), яка повинна кріпитись до учасника не нижче центру зблокованої та відцентрованої системи та при наявності верхньої СС для першого, а для решти учасників – верхньої КС. При використанні жумара, як точки с/с для першого учасника, він обов’язково повинен бути вірно підстрахований карабіном (при наявності верхньої КС – підстраховувати жумар карабіном не обов’язково). Решта учасників долають етап за наявності верхньої КС та хоча б одного затискача (допоміжного підйомного пристрою) (жумар, пантін, кроль, кулачок, капля, тіблок т.д.). Якщо затискач кріпиться до учасника нижче центру блокування системи то учасник повинен мати противідкидний пристрій (або перильна мотузка повинна проходити через грудний карабін).
- Кріплення спускової мотузки до ЗСК – жорстке – карабін в суддівський карабін (крім спуску останнього учасника).
- Самостраховка в ПС (пункті страховки), на ВО та ПСП вгорі етапів здійснюється - коротким вусом (крім ЛС на НП) – за довгий - штраф 6б.
- В кінці етапів «Паралельні перила вгору», «Підйом по вертикальних перилах» (на обох етапах) – не може знаходитись більше 2-х чоловік.
- Усі поліспастні та вантажні опори, петлі, перила страховки та с/с будуть промарковані ізоляційною стрічкою відповідного кольору згідно Настанов.
- Команда може мати нестандартне спорядження, яке повинне бути показане ГСК (головна суддівськаї колегія) та дозволене для використання.
- «Намокання» учасника на навісній переправі з самонаведенням буде судитись при торканні ним «поверхні води» (підлоги).
- На всіх етапах оголошення штрафу буде також дублюватись суддею підняттям вгору прапорця відповідного кольору: ЖОВТИЙ - 1 бал, БЛАКИТНИЙ - 3 бали, ЧЕРВОНИЙ - 6 балів. (Жовтий+блакитний+червоний - 10 балів).
- Основні мотузки, які використовуються під час проходження дистанції, незалежно від їх довжини, такими і вважаються.
- При проходженні етапів без втрати страховки – кінець попереднього етапу автоматично є початком наступного - супроводження та КС в таких випадках може виконуватись через етап (етапи). Плюсові бали учасники отримують за проходження кожного етапу окремо.
- Учасник, який виконує КС, повинен стояти в точковій опорі (петлі), а не на перилах.
- Карабін або спусковий пристрій, через який виконується КС, повинен розташовуватись на окремій точковій опорі (петлі, ЗСК).
- Дозволяється волочіння вантажу, мотузок між етапами.
- Проходження траверсів зв’язками заборонено (згідно Настанов), крім випадку коли етап долає усього одна зв’язка.
- Етапи «В’язання вузлів», «Маятник» та «Жердини» не входять в етапи, після проходження яких учасник не може повернутись на кінець останнього пройденого етапу, їх можна долати в любий час.
- Стартовий внесок – 10 грн. (школярі – 5 грн.) з кожного учасника команди на оргвитрати та нагородження.
|